nasıl tamir edilir

warning: Creating default object from empty value in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

çıkan fermuar nasıl tamir edilir?

Evden çıkmaya hazırsınız ama bir de bakıyorsunuz ki çantanızın fermuarı kapanmıyor, ayakkabınızın fermuarı tutukluk yapıyor, belki pantolonunuzun fermuarı patladı yada makyaj çantanızın fermuarını çekemiyorsunuz... Bu ihtimaller çoğaltılabilir. Böylesi durumlarda ne yapmanız gerektiğini basit bir iki yöntemle anlatalım.

Tablet Wifi Tamiri nasıl yapılır?

Tabletimi kablosuz modemime bağlayamıyorum. Bağlantı yapsam bile tablet klitleniyor. Bu sorun için çözüm öneriniz var mı?

İşte sizin için Çözümler burasa:

1. Tabletinizi farklı bir kablosuz ağda deneyin. Aynı sorunlarla karşılaşıyorsanız, Tabletinizi fabrika ayarlarına sıfırlayıp yeniden deneyin.

2. Modeminizin şifreleme sistemini WEP olarak yapıp, modemi yeniden kurun.

Eğer her iki çözüm yolunu da denemenize rağmen sorun devam ediyorsa, cihazınızı teknik sevise ulaştırmanız gerekmektedir.

Parke`de çatlak, yarık ve gıcırtılar belirdiğinde ne yapılmalı?

Döşemelerde çatlak, yarık ve gıcırtılar belirdiğinde ne yapılmalı?
Evdeki tüm döşemeler mekandaki havanın nemine göre ya büzüşür, çeker yada esneme, genişleme yapar. Kapı ve pencereler yağışlı mevsimlerde sıkışma yada kabarma yapabilir.

Kuru ve soğuk havalarda gömmedolap ve mobilyalarda çatlak ve ince çizgiler halinde ayrılmalar görülebilir. Bu aslında ahşabın doğal ürün yapısından kaynaklanan bir özelliktir. Zaten ahşabı bu denli arzu edilen bir ürün haline getiren de onun bu doğal yapısıdır.

Çatlak ve yarıklar: Çatlaklar aşırı nem ortamından dolayı oluşabileceği gibi nemin yeterli ölçüde bulunmadığı ortamlarda da ortaya çıkabilir. Isıtma sistemlerinin kullanımıyla oluşturulan kuru hava koşulları da döşemelerinizin board kenarları arasında ufak çatlaklar oluşturabilir.

Nemlendirici cihaz kurulumu ile bu sorun ortadan kaldırılabilir. Böylelikle hem aileniz hem de parkeleriniz uygun nem oranıyla daha sağlıklı bir ortamdan fayda sağlamış olur.

Duvar kağıdı nasıl tamir edilir?

Yaptırmış olduğunuz duvar kağıtlarında istemden oluşan ve ya zamanla yıpranmış olan noktalar tamir edilebilir. Duvar Kağıdı yapılırken işin sonunda kalan veya fazladan alınmış artmış duvar kağıtlarınız çok iyi şekilde muhafaza etmenizidir.Mekanda özellikle Duvar Kağıdını yeni yaptırırken ve ya genelde eşyaları yerlerini değiştirirken, yerleştirirken oluşan hasarlar son derece can sıkıcıdır. Bu sorunların çözümü olarak Duvar Kağıdı ustasından yardım isteyin. Sorunlu bölgeleri tamir edin.

Banyo bataryası nasıl tamir edilir

Öncelikle aç kapa olarak bilinen mix batarya ve muslukların onarımı uzmanlık gerektiren bir iştir hatalı işlemlerde deformasyon sonucu musluk ve bataryada tamiri mümkün olmayan sorunlar çıkabileceğini unutmayınız

Harddisk Kafa Değişimi Nasıl Tamir Edilir?

Harddisk kafa vurma sorunu en zor tamir olan sorunlardandır. Öncelikle birebir aynı harddisk bulmayı gerektirir.
1- Öncelikle şehir efsanesi olan hava geçirmez ortam değil, toz olmayan ortam gerektirmektedir.
2- Kafa vuran harddiskin chip numarasına modeline kadar aynı diskten bulmanız gerekebilir her kafa birbirine uymuyor.
3- Harddiske zarar vermeden açacak ekipmana sahip olmanız gerekmektedir.
4- Bilgileri kopyalabileceğiniz 3. bir harddiske ihtiyacınız olabilir.
5- Bu konuda tecrübeniz olması gerekir. Ya da iyice izlemiş olmalısınız. Yazının altındaki video biraz işinize yarayabilir.

Laptop Şarj tamiri

Laptop Şarj Almıyor Sorununa sebep olan bazı etmenler şunlardır. 1- Laptop Şarj Adaptörü kablosu hareket edince şarj alma kesiliyor (şarj kablosu, adaptör yada Şarj soketi değişimi gerekir) 2- Laptop Pili belirli bir yüzde den sonra dolmuyor. Örneğin %20 den sonra windows güç yönetiminde pil dolumunun yükselmediği gözükür. (pil değişimi gerekir) 3- Laptop Şarj Soketine ucu takıp oynatınca şarj alma kesiliyor.

Kırık Usb Flash Bellek Nasıl Tamir Edilir

Eğer usb belleğinizin usb ucunda kırıklık varsa bilgisayarınız bu usb flash diski görmeyecektir. Tamiri çok kolaydır.
Önce flash diskinizin plastik kılıfını çıkartarak elektronik kısmın ortaya çıkmasını sağlayın. Sonra aşağıdaki resimdeki gbi kabloları kopan uca lehimleyin. Böyle kırık usb flash diskinizdeki verileri kurtarmış olursunuz.

Çim Bakımı Nasıl Yapılır?

Çimler bıçakları keskin olan çim biçme makinası ile boyu 4cm olacak şekilde biçilmelidir. İlkbahar ve sonbaharda çimler en az dört günde bir biçilmelidir. Yazın ve kışın daha uzun aralıklarla biçim yapılabilir. İlkbahar ve yazın yani sıcaklarda toprağın 3-4cm kadar derinliğinde hafif nem olmalıdır. Soğuk zamanlarda sulama gerekmez. Çok sıcak olan aylarda günde 1 kez sulama yapılabilir.

Yerden Isıtma Nasıl Yapılır?

Yerden ısıtma uygulaması 3 gruba ayrılır.
- Elektrik kablolu zeminden ısıtma,
- Borulu sulu yerden ısıtma,
- Karbonik filmle zeminden ısıtma.

Yerden ısıtma işlemine başlanmadan önce ilk olarak binanın ısı kaybı hesabı yapılmalıdır. Döşeme yapılacak beton temiz olmalıdır.

Klima Montajı Nasıl Yapılır?

Klima seçiminde evin cephesi, kullanılacak alanın metrekaresi, ısı yalıtımı ve coğrafi bölgesi önemli rol oynar. Klima montajı öncesi montaj yeri ve klima seçimi için keşif gelmelidir.
Keşif klimanın takılacağı odanın duvar yükseliğine, oturma planına, dış üniteyi ve su giderini bağlayabileceği uygun bir alana ve kullanabileceği elektrik gücü durumuna göre klima seçimi ile montaj kararını verir.

Samsung Galaxy S4 tamiri

Özellikle yüksek performansı ve yazılımındaki ayırt edici özelliklerle öne çıkan Samsung Galaxy S4'ün, HTC One karşısında avantaj elde ettiği bir nokta daha TechnoBuffalo teknoloji blogu tarafından ortaya çıkarıldı: Tamir edilebilirlik.

Daha önce HTC One'ı Tamir Etmek Neredeyse İmkansız adlı haberimizde sizlere HTC One'ın içini açmanın ve parçalarına ayırmanın neredeyse imkansız olduğunu duyurmuştuk. Samsung Galaxy S4 ise tam tersi bir şekilde çok kolayca açılabiliyor, tamir edilebiliyor ve yeniden söküldüğü gibi takılabiliyor.

Samsung Galaxy S4 nasıl tamir edilir?

Samsung’un en akıllısı Galaxy S4 nasıl sökülür? Zarar görmüş ekran nasıl değiştirilir? Kasa değişimi nasıl yapılır? Samsung Galaxy S4 nasıl toplanır? Aşama aşama Samsung Galaxy S4 sökümü ve yeniden montajı. Konu ile ilgili video yazımızda.

Telefonunuzda bazı hasarlar meydana gelmiş olabilir. Ancak ne olursa olsun arızalanan veya hasarlı telefonunuzu mutlaka yetkili servisine göndermeli ve gerekli işlemlerin yetkili servisinde yapılmasını sağlamalısınız.

Havuz Bakımı nasıl yapılır?

Havuzun yapımı bilgi, kalite ve deneyim gerektirmektedir. Genel olarak bir kez inşa edilen ve kalıcı olarak kullanılan yapılar olması sebebiyle, firmanın iyi seçilmesi, referanslarının tatmin edici olması ve kullanılan malzemelerin yüksek kalitede olması, gerçekten hassas bir konudur.

Lavabo Tamiri Nasıl Yapılır?

Temizliğin bizim için önemli olduğu bir konu da muhakkak banyo temizliğidir. Banyolarımızda oluşabilecek herhangi bir sorunun hızlı bir şekilde çözülmesi gerekmektedir. Çünkü lavabolar, hijyenin en çok olması gerektiği mekanlardır. Farklı mekanlarda da olsa sürekli olarak uğradığımız ve kullandığımız bir yapı olan lavabolarda sorun denince akla ilk olarak lavabo tıkanması gelir.

İçeriği paylaş