Fayans Döşeme

warning: Creating default object from empty value in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Fayans Döşemek Nasıl Yapılır?

Adım 1: Zeminler ve duvarlar hiçbir zaman yüzde yüz seviyesinde değildir. Bu yüzden ilk önce başa çıkmalısın. Fayanslar, sadece bir ölçüm noktası olarak bu zamana hizmet eder. Düz bir çıta, ikinci sıra için ruh düzeyi ve çelik çivilerle destek olarak duvara yapıştırılır.

Fayans Üstüne Fayans Döşenir mi?

Tam güvenceli ve sağlam olmasını istiyorsanız eski fayans sökülmeden elmas kesici ile çizebilmek mümkündür.. Duvar fayansı çizilmesi uygundur ancak yer karosuna çizmenize gerek yoktur.

İlk etapta yerleri iyice yıkayın suya doymasını ve kirlilikten arınmasını sağlayın.
Ardından taraklı malayla malayı sabit bir eğimde kullanarak yapıştırıcıyı sürün.. Herhangi bir marka fayans yapıştırıcıları kullanabilirsiniz.

Seramik

Seramik işleriniz Hayal Yapı güvencesi ile yapılmaktadır. Seramikte istediğiniz estetik ve kaliteyi yakalamanızı sağlıyoruz. Ekonomik uygun ödeme koşulları ilede size uyumlu bir yapıya sahibiz.

Su ile hamur haline getirilen bir çeşit topraktan yapılan, fırında pişirilmek suretiyle sertleştirilen çanak, çömlek gibi eşyaya ve bunları yapmak sanatına verilen ad. Seramik işlerinin esasını, yapımları sonsuz derecede çok değişik olan killer meydana getirir. Çeşitli seramik işleri için killerin belirli cinsleri uygulanmaktadır. Killerden meydana getirilen hamur, ya tornada çevirmek suretiyle ya da kalıplara dökmek suretiyle istenen §ekli alır. Böylece hazırlanmış şekiller kurutulduktan sonra fırınlarda pişirilir. Yapılan işin cinsine göre üzerine kaplanacak sır ya da cila ile kaplandıktan sonra yeniden pişirilir.

Fayans nedir?

Hayal Yapı olarak fayans işlerinizde size çözüm sunuyoruz. Banyonuz yada mutfsağınızdaki o şık görüntüyü yakalamak istiyorsanız bizi aramanız yeterli.Özellikle banyo, mutfak duvarı kaplamasında kullanılan mat çini hamurundan yapılan, sıvı geçirimsiz yapı ve süsleme gerecidir.Fayans kelimesi aslında Fransızca olup, İtalyan Faenza şehrinden gelmekte ve içinde gözenekli kırıklar bulunan, cilası kapatıcı beyaz veya renkli olan ve cila içinde kalay bulunan farklı cila altı renkleri olan, birden fazla defada pişirilen seramiğe denir.Fayans çeşitlerini firmamızda bulabilirsiniz.

Kalebodur Nasıl Döşenir?

Yapılacak yer etüt edilir, neler lazım, nasıl yapılacak,hangi malzeme lazım
Yapılacak duvar ya da zemin fayans yapılacak düzgünlüğe getirilir.Bu nedenle sıva yapılır bazende ufak tadilatlar gerekir.Bunu yapmışken eski su ve elektrik tesisatlarınızı da değiştirmeniz gerekebilir.

Fayans Döşeme

1. Zemin Tabakanın Hazırlanması
Zemin tabakanın kuruluğunu, çatlaklığını ve engebesini iyice gözden geçiriniz. Zemin tabakanın kuru olup olmadığının tespiti için, yaklaşık 50 x 50 cm ebatlarında bir adet plastik folyoya ve yapışkan bir banda ihtiyaç duyacaksınız.

İçeriği paylaş