Tamiri

warning: Creating default object from empty value in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Duvarın dökülen sıvası nasıl ve neyle tamir edilir?

İlk yapmamız gereken bozuk yüzeyi bir spatula ile iyice kazımak ve temizlemektir. Mümkünse kalkması muhtemel yerler kaldırılır ,duvar temizlenir. Daha sonra bir kovada alçımızı hazırlayacağız. Alçı çok sert olursa bozuk yüzeyi düz dolduramaz ve dökülür ,tutunamaz. Çok çıvık olursada akar şekil almaz. Ne çok yumuşak ne çok sert olmalıdır kıvam. Saten alçılar genellikle 10 kg alçıya 7 lt su oranında karıştırılır ancak alacağınız markanın kutusunda yönerge var ise siz o yönergeye uyun.

Yüzeyi iyice kazıdıktan sonra bir fırça ile tozunu alın ve bir fısfıs yada sünger ile nemlendirin. Nemli yüzey alçının daha iyi tutunmasını sağlar.

Gömme Rezervur İç Takım Değişimi ve Tamiri Nasıl Yapılır

Genel prensipleri aynı olmasına rağmen markalar arasında uygulama farklılıkları olacağını unutmayınız. Bu sebeple evinizde kullandığınız gömme rezervuara ait montaj kitapçığını ve gömme rezervuar iç takımına ait kitapçıkları saklayınız ve montaj-tamir esnasında mutlaka bu montaj kitapçıklarından yardım alınız.

Gömme Rezervuarınınzın kapağını sağa doğru kaydırararak yerinden kurtarıyor ve kendimize doğru çekerek yerinden çıkartıyoruz.

İçeriği paylaş