lamine parke

warning: Creating default object from empty value in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

şişme yapan lamine parke tamiri

Nem nedeniyle şişme yapan lamine parke yüzeylerin tamir edilmesi başlı başına ciddi bir iştir. Bu nedenle ilk aşamada nem kaynağının doğru şekilde tespit edilmesi ve lamine parkenin nem ile olan ilişkisinin sonlandırılması gerekir. Yüzeye etki eden nem ve su her ne kadar engellense de eğer nem zeminden geliyorsa sorun devam edecektir.

Nem kaynağının tamamen ortadan kaldırılmaması durumunda zeminin uygun yalıtım malzemeleri ile kaplanması ve sonrasında lamine parke döşenmesi sorunu çözecektir.

Ayrıca kurutma işlemleri ile lamine parke parçalarında biriken nem buharlaştırılsa bile nemin havada asılı kalacağı unutulmamalı ve bu nedenle de odanın muhakkak düzenli aralıklar ile havalandırılması gerekir.

Lamine Parke Bakımı Nasıl Yapılır?

Genellikle insan yaşamı için ideal mekan koşullarının lamine parke için de ideal kullanım koşulları olduğunu varsayabiliriz. %30-60 arası bağıl nem lamine parkeniz için ideal ortam koşulunu oluşturacaktır. özellikler yeni binalarda bu değerlerin üzerinde oluşabilecek bağıl nem parkede normalden fazla deformasyona neden olabilir. Yine özellikle kışları nem oranının %30’un altına düşmemesine dikkat edilmeli, bu tür bir durumda bir nemlendirici kullanılmalıdır.

Laminant Parke

Hayal Yapı Laminant Parke profesyonel ustaları ve yılların deneyimiyle parke sorununuza çözüm oluyor. Laminant parke kalitesi ve işçi kalitesiyle sizlere uzun ömürlü ve ekonomik işler vaad ediyoruz.Yapay reçine çözeltisi emdirilmiş kağıtların üst üste konularak ,sıcak preslerde basınç altında sıkıştırılması ile elde edilen malzemeye laminat denir.
1950 li yıllarda üreticisinin adı ile formika olarak tanıştığımız laminatın kullanımı Türkiyede son derece yaygınlaşmıştır. Neden laminat?

Parke Tamiratı

Parke tamiratı normal zemine parke uygulamsından çok daha zordur. Hayal Yapı olarak her türlü parke tamiratınızı yapmaktayız. Aşağıda sayılan şartlar dahilinde yapılamayan, düzgün montaj işlemleri gerçekleşmemiş veya kullanıcı hatasından dolayı olabilecek hasarlarda uzman ekibimiz en düzgün bir şekilde tamirat işlemlerini gerçekleştirecektir.

Yapıştırma Sistem mi? Yüzer Sistem mi?

Parkeler zemine yapıştırma sistem döşenirse akustik ayak sesi oluşmaz daha tok bir yapıya sahip olur, olası bir su baskını neticesinde parkelerin altına su kolaylıkla giremeyeceği için, hızlı bir müdahale ile parkeler zarar görmeden kurtarılabilir ancak montaj aşaması daha yavaştır. Tutkal sarfiyatı daha fazla olduğu için m2 döşeme maliyeti yüzer sisteme göre daha fazladır. Parkeler zemine yapıştırıldığı için bir daha sökülüp başka bir mekana döşenmesi mümkün değildir.

Laminat Parke Nedir?

Masif ahşap tabakalardan oluşan %100 doğal bir üründür. Tabakalar birbirlerine 90 derece açıyla yapıştırılmıştır. Yüzeyi cilalı veya yağlı bir şekilde döşemeye hazırdır. İlk döşeme sonrası sistre ve cila gerektirmez ama masif parkeler gibi defalarca sistre edilebilir.

İçeriği paylaş