Bakim

warning: Creating default object from empty value in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Laminat Bakımı Nasıl Olur?


Laminat Yer Döşemesi: Bakım ve temizlik önerileri

Laminat yer döşemeleri oldukça hijyenik ve kolayca temizlenebilen yer kaplamalarıdır. Laminatlarınızı uzun süreli kullanabilmek için birkaç öneriyi dikkate almalısınız:

Lamine Parke Bakımı Nasıl Yapılır?

Genellikle insan yaşamı için ideal mekan koşullarının lamine parke için de ideal kullanım koşulları olduğunu varsayabiliriz. %30-60 arası bağıl nem lamine parkeniz için ideal ortam koşulunu oluşturacaktır. özellikler yeni binalarda bu değerlerin üzerinde oluşabilecek bağıl nem parkede normalden fazla deformasyona neden olabilir. Yine özellikle kışları nem oranının %30’un altına düşmemesine dikkat edilmeli, bu tür bir durumda bir nemlendirici kullanılmalıdır.

Rutubet Neden Olur & Nasıl Giderilir?

Rutubet pek çok kişinin korkulu rüyasıdır. Eşyaların çürümesine ve romatizma ya da alerji gibi pek çok sağlık sorununa yol açabilir. Evlerde olması gereken en uygun nem oranı ise %40 ile % 50 arasındaki değerlerdir.

Rutubet sözcüğü havadaki su buharı anlamına gelir ve nem sözcüğü ile eş anlamlıdır. Ancak evlerde yaşam kalitesini düşüren, duvarlara, mobilyaya, giysilere ve hatta insan sağlığına zarar verecek kadar çok nemli ortamlar için ‘rutubetli’ terimi daha sık kullanılır.

Rutubet Neden Olur?

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

- Cihazın Tozları Temizlenmeli.
- Yanma haznesinde biriken tozlar temizlenmeli.
- Tesisat Filitresi sökülüp temizlenmeli.
- Brulör sökülüp yıkanmalı.
- Meme gözeneklerindeki Tozlar temizlenmeli.
- Ateşleme Elektrotları Zımparalanmalı
- Prop gözleri Temizlenmeli.
- Fan Motorundaki Fanın Tozları fırça ile temizlenmeli.
- Genleşme tankındaki Hava oranı ölçülmeli. Gerekirse gaz basılmalı
- NTC termostatlar değerleri ölçülmeli.Düşük değerli hassaslığını yitirmiş N.T.C Termostat değişmeli.
- Gaz valfi üzerinden kombinin kalori kapasite ayarı yapılmalı.
- Cihaz bakımı bittikten sonra çalıştırılıp kontrol edilmeli.
- Sıcak su akışı kontrol edilmeli.
- Cihazın müşteri gözetiminde son kontrolü yapılıp teslim edilmeli.
- Bacalı cihazlarda BACA EMNİYET LİMİTİ HASSASLIĞI KONTROL EDİLMELİ... ve GEREKİRSE BACA EMNİYET LİMİTİ MUTLAKA DEĞİŞTİRİLMELİ..
- Baca bağlantı haznesi temizlenmelidir.

Havuz Bakımı nasıl yapılır?

Havuzun yapımı bilgi, kalite ve deneyim gerektirmektedir. Genel olarak bir kez inşa edilen ve kalıcı olarak kullanılan yapılar olması sebebiyle, firmanın iyi seçilmesi, referanslarının tatmin edici olması ve kullanılan malzemelerin yüksek kalitede olması, gerçekten hassas bir konudur.

İçeriği paylaş