Tamir

warning: Creating default object from empty value in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Fotoğraf Makinesi nasıl tamir edilir?

Ekranda Yatay Çizgiler
Cihaz ekranında yatay çizgiler oluşması ccd sensör sensör arızası belirtisidir. Tamiri mümkündür servisimize gönderebilirsiniz.

Lensin Kendi Kendine Hareket Etmesi
Bu problem lens mekanik arızasından kaynaklanmaktadır. Tamiri mümkündür.

Belirtilen sorunlar servisimizde titizlikle giderilmektedir. Servisimizde fotoğraf makinesi ve kamera tamiri uzman ekip tarafından yapılmaktadır.

Derz Nasıl Temizlenir?

Derz temizleyici deterjan kullanımı:
Derz temizliği için kullanabileceğimiz derz temizleyici deterjanlar çeşitli marketlerde satılmaktadır. Dilersek bunlardan yardım alabiliriz. Bunları uygularken diş fırçasından veya sert süngerden yararlanabiliriz.

Derz temizliğinde çamaşır suyu kullanımı:
Eğer özel bir derz temizleyici sıvı tercih etmek istemiyorsak, hepimizin evinde bulunan çamaşır suyu ile temizlemek de mümkün. Sıvıyı püskürtebileceğimiz bir şişe içine veya bir kabın içine yarı yarıya ılık su ve çamaşır suyu karışımını hazırlıyoruz. Sıvıyı temizlemek istediğimiz bölgeye sıkıp diş fırçası ile ovuyoruz. Ardından bölgeyi ılık su ve yumuşak süngerle duruluyoruz. İhtiyaca ve kirin yoğunluğuna göre karışımımızdaki çamaşır suyu miktarını artırabiliriz.

Çamaşır suyu-karbonat karışımı ile derzlerin temizlenmesi:

Küflü Boya Tadilatı nasıl Yapılır?

Küflü boya tadilatı yapmak için öncelikle duvarın küfünü silmek gerekir. Duvarınız kuru bir be ile tekrar tekrar silin. Duvar ne kadar temiz olursa süreceğiniz astarda duvara sağlam bir şekilde yapışır. Astar sürülmesi şarttır. Küf önleyici astar sürülürse astar küfü hapis eder ve boyanın üstüne geçmesini engeller.

Tabii burada şunu söylemek gerekiyor. Küfün asıl sebebini bulmadan, çözüme kavuşturmadan, yapacağınız her çalışma sonradan tekrar Küfün çıkmasını engellemez. Genelde küf sorunu olan duvarlarda yoğuşma problemi vardır. Bu problemi ancak ısı yalıtım yaparak çözebilirsiniz

KIRIK CAM NASIL YAPIŞTIRILIR?

Kırık cam eşyalarınız için cam için özel üretilmiş yapıştırıcılar veya genel maksatlı yapıştırıcılar kullanabilirsiniz. Kırılan sizin için çok önemli bir eşya ise genel maksatlı yapıştırıcıları değil uv cam yapıştırıcılarını kullanmanız uygun olur. Çok daha sağlam ve uzun ömürlü bir yapışma sağlanabilir.

Klozet Çizikleri nasıl giderilir?

Lavabo, küvet, klozet ve hatta fayanslarımızda dahi oluşabilecek çiziklerin oluşmasını istemeyiz, fakat günler geçtikçe yüzeylerinde oluşan kılcal çizikler morelimizi bozmaya hatta onu hemen atıp yenisini almaya evin içerisinde koskoca inşaat işleri yapmaya bizleri zorlayabilir.

Üzülmeyin bu dertten kurtulmanın yolu çok basit arabalar için kullanılan pasta cilalar bu tarz ürünler üzerindede çok verimli sonuçlar veriyor ve sizi bu büyük dertten kurtarıyor. Ürünü aldıktan sonra çizilmiş olan bölgenin kuru olmasına dikkat edin ve elinize bir adet eski atlet alın ve uygun miktarda pasta cila kullanarak bölgeye dairesel hareketlerle uygulayın kolay gelsin.

iPhone 6 ve 6 plus Ekran Tamiri

Özellikle; çarpma, düşme veya sıvı teması gibi durumlarda arıza veren iPhone 6 Plus ekranı genellikle öncam ve dokunmatik panel ile birlikte hasar görür.iPhone 6 Plus LCD ekran değişimi, iPhone 6 Plus Öncam Değişimi ve iPhone 6 Plus Dokunmatik Panel Değişimi gibi ifadeler aslında aynı birimin değişimini belirtir. iPhone 6 Plus ın ön panelinde oluşan herhangi bir problem durumda LCD, Öncam ve Dokunmatik Panelin tamamının değişimi ile mümkündür. iPhone 6 Plus dokunmatik panelinde bir arıza bulunmayan ancak içerideki LCD ekranı hasar görmüş iPhone lar için de aynı durum geçerlidir.

Fayans çizikleri nasıl giderilir?

Fayans zemin ve tezgahlar kolayca çizilebilir ve bütün odanın görüntüsünü bozabilir. Hasar büyükse, birkaç fayansı değiştirebilirsiniz. Ancak çok kötü olmamasına rağmen yine de hoş durmuyorsa, çizilmiş bir fayansı tamir etmek en iyi çözümdür.

Yapı Nedir?

Yapı, insanların her türlü ihtiyaçlarını karşılayan mimarlık ve mühendislik eseri, bina, baraj, havaalanı, altyapı, çevre düzenlemeleri, peyzaj mimarlığı... gibi fiziksel yapılara örnektir. Diğer bir deyişle yapı, insan yapımı fiziksel yapılar, doğal ve kültürel düzenlemeler denebilir.

çıkan fermuar nasıl tamir edilir?

Evden çıkmaya hazırsınız ama bir de bakıyorsunuz ki çantanızın fermuarı kapanmıyor, ayakkabınızın fermuarı tutukluk yapıyor, belki pantolonunuzun fermuarı patladı yada makyaj çantanızın fermuarını çekemiyorsunuz... Bu ihtimaller çoğaltılabilir. Böylesi durumlarda ne yapmanız gerektiğini basit bir iki yöntemle anlatalım.

Sifonun Su Sızdırmasının Nasıl Tamir Edilir?

Klozet sifonlarından su sızması, sifonlardaki doldurma ve boşaltma grubu olarak adlandırılan parçalardan kaynaklanabilir. Sorunun ne olduğunun anlaşılabilmesi için öncelikle rezervuar kapağının açılması gerekir.

Eğer rezervuar su ile dolu, ancak rezervuara su alımı devam ediyorsa sorun doldurma grubundaki flatör adlı parçadan kaynaklanıyor olabilir. Bu parçada bulunan şamandıranın bağlı olduğu düzenek ile rezervuara su alımı başlatılır ve durdurulur. Suda yüzen şamandıranın, boşalan su ile aşağı inmesi ile rezervuara su alımı başlar, rezervuardaki su belli bir seviyeye geldiğinde ise yükselen şamandıraya bağlı düzenek su akışını durdurur. Şamandırada veya düzenekteki bir problem, rezervuarın dolmasına rağmen su alımının devam etmesini sağlayarak sifondan su sızmasına neden olur. Böyle bir durumda bu parçanın değiştirilmesi gerekir.

Kabarmış sıva tamiri nasıl yapılır?

Yukaradıdaki resimde problemli duvarı görebilirsiniz. Buradaki sorunlu balkonun sorunu su almadan dolayı sıva kabarması çözümü. Öncelikli işi kabarmış sava kırılmalı dökülmeli kırılan dökülen zemindeki toz tamamen temizlenmeli tamirden önce mutlaka tozumayı engelleyen akrilik esanslı dış cephe astarı sürülmeli. Çimento esanslı tamirat harcı ile tamir yapılmalı.

Farlar nasıl temizlenir

Hem kendinizin hem de diğer sürücülerin güvenli bir sürüş gerçekleştirmesi için far temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Zamanla sararan ya da hava şartları nedeniyle kirlenen farlar daha az ışık vermeye başlar. Bu durum sürüş güvenliğinizi olumsuz yönde etkileyecektir. Doğru malzemeler kullanılarak doğru şekilde temizlenen farlar daha uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunar. Yanlış yöntem ve malzeme tercihi ise farlara zarar verir.

Taharet musluğu tamiri nasıl yapılır?

Ara ( taharet ) muslukları genemde yeni tip lavaboların, mutfak evyelerinin altında ve klozetin sağında bulunan küçük musluktur. Özellikle klozette kullanılan taharet muslukları çok kullanıldığı için daha fazla arızalanmaktadır. Özellikle düşük kaliteli musluklarda sık olarak açma kapama tekerleri kırılmakta veya bozulmaktadır. Ara ( taharet) musluklarının ücretleri düşük olduğunda tamiri yerine yenisini alarak değiştirmek daha doğrudur. Muslukların montajı kolay olduğundan tesisatçı yardımına gerek kalmadan bu değişimi sizlerde yapabilirsiniz.

İçeriği paylaş