montaj

warning: Creating default object from empty value in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Klozet Montaj Nasıl Yapılır?

Klozet montaj işlemi, banyolarda ve tuvaletlerde değiştirilmek istenen klozetlerin yerine yenilerinin uygulanması işlemidir. Yüksek bilgi ve tecrübe gerektiren klozet montaj işlemi için profesyonel tesisatçılardan destek almak gereklidir. Ancak bazen klozet montaj işlemini kendi yapmak isteyen ev sahipleri olmaktadır. Bu ev sahiplerinin bazı noktalara son derece dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda klozet montaj işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Klozet montaj işlemi yapılırken izlenecek sıra çok önemlidir. Montaj esnasında yapılacak en ufak bir hata, klozetin kullanımı sırasında su sızmalarına neden olacaktır.

Taharet musluğu tamiri nasıl yapılır?

Ara ( taharet ) muslukları genemde yeni tip lavaboların, mutfak evyelerinin altında ve klozetin sağında bulunan küçük musluktur. Özellikle klozette kullanılan taharet muslukları çok kullanıldığı için daha fazla arızalanmaktadır. Özellikle düşük kaliteli musluklarda sık olarak açma kapama tekerleri kırılmakta veya bozulmaktadır. Ara ( taharet) musluklarının ücretleri düşük olduğunda tamiri yerine yenisini alarak değiştirmek daha doğrudur. Muslukların montajı kolay olduğundan tesisatçı yardımına gerek kalmadan bu değişimi sizlerde yapabilirsiniz.

Musluk Contası nasıl değiştirilir?

Öncelikle önlem amaçlı olarak hem bina/daire girişindeki ana vanayı hem de lavabonun altındaki ara muslukları kapatın.

Vana ve ara muslukları kapattıktan sonra musluğun üzerinde olan musluk kafasını çıkaracağız. Musluk kafasını çıkarmak için önce musluk kafasını sabitleyen vidaya ulaşmak için vida kapağını açıyoruz. Bu kapaklar musluk tiplerine göre değişebilir ama çıkarılma şekilleri genelde aynıdır. Bir tornavida yardımıyla kapağı çıkarın. Aşağıda vida kapağını ve kapak contasını görüyorsunuz. Daha sonra kafanın içindeki küçük vidayı bir tornavida yardımı ile sola doğru çevirerek çıkartın.

Laminat döşeme klavuzu

Mineral zeminlerde döşeme işlemine başlamadan önce neme karşı koruma sağlamak amacıyla mutlaka bir buhar önleme folyosu (PE folyo) tekne biçiminde döşenmelidir. Şeritlerin 20 cm üst üste binmesine izin verin ve yapışkan bant ile sabitleyin. Ahşap zeminlerde PE folyo döşenmemelidir.

Ayak sesi yalıtımı için lütfen bir PE köpük folyosu veya uygun başka bir altlık kullanın. Şeritleri levhalar ile aynı yönde döşeyin.

Duşakabin Montajı Nasıl Yapılır?

Duşakabin montajı, öncelikle en başından başlayarak anlatılması gereken detaylı bir işlemdir. Mevcut teknenizin veya küvetin üstüne montaj yapabilmeniz için öncelikle aletleriniz tam olmalıdır.

Duşakabin size de monte olarak gelmiştir. Öncelikle tüm parçalarını birleştirmeniz gerekmektedir. Sadece sağ veya sol duvara sabitlemek için profilin birini ayrı koyun. Duşakabini uygulayacağınız alanı kuru bir bezle öncelikle kurulayın ve tüm tozlardan arındırın. Ayırmış olduğunuz duvara sabitleme profilini uygulanacak duvara koyun, teraziye alın, derz arasına gelecek şekilde deliklerinizi ayarlayarak yerlerini işaretleyin, bu işlemi iki taraf içinde uygulayın.

Klozet Kapağının Montajı Nasıl Yapılır

Banyonuzda mevcut kullandığınız klozet kapağınız kırıldığında veya değiştirmek istediğinizde kolaylıkla montajını yapabilirsiniz. Klozet kapağının montajı iki farklı şekildedir. Birincisi klozet taşınızın üstünde bulunan deliklerden yeni satın aldığınız klozet kapağının bağlantı parçalarını o deliklerden geçirebilir alttan somunla sıkabilirsiniz. Bu çok kolaydır.

Herhangi bir ustaya gerek kalmadan montajını yapabilirsiniz. İkincisi duvar tipi diye adlandırılan duvara sıfır klozet kapaklarıdır. Eski klozet kapağınızı tornavida ile yerinden söküp yeni aldığınız klozet kapağınızın bağlantı cıvatalarını klozet taşınızın deliklerinden geçirip üstten tornavida ile sıkıştırabilirsiniz.

Duvara Raf montajı Nasıl Yapılır?

Raflar ekstra depolama yeri sağlar ve örneğin kitap rafı olarak dekoratif bir işleve sahiptir. Rafları farklı malzemelerden, farklı renklerde ve boyutlarda yapabilirsiniz. Ayrıca destekler konusunda da yaratıcı olabilirsiniz; her zaman örneğimizde gösterilen köşeli destekleri kullanmak zorunda değilsiniz.

Duvara delik delmeden önce, delik açmak istediğiniz yerde su ve gaz boruları ya da elektrik kabloları bulunmadığından emin olun. Gizli boruların ya da kabloların yerini tespit etmek için özel elektronik dedektörler mevcuttur.

Duvara düz ekran TV Montajı Nasıl Yapılır?

Dikkat edilecek noktalar:

Duvara delik delmeden önce, delik açmak istediğiniz yerde su ve gaz boruları ya da elektrik kabloları bulunmadığından emin olun. Gizli boruların ya da kabloların yerini tespit etmek için özel elektronik dedektörler mevcuttur.

Gerekli mazemeler: Şerit metre, tornavida, su terazisi ve darbeli matkap.

Klozet Montajı Nasıl Yapılır?

İlk önce Kadayı Klozetimizin pis su çıkışına takacağız. İşimizi kolaylaştırmak için kadanın klozet çıkışına gelen kısmına bulaşık deterjanı sürüyoruz ve iyice yayıyoruz. Bulaşık deterjanı kadanın yerine kolay geçmesi için bize yardımcı olacak.

Kadayı iterek klozetin arkasındaki pis su çıkışına oturtuyoruz. Düzgün ve sorunsuz oturduğundan emin olunuz. Herhangi bir montaj hatası bu bağlantı yerinden su kaçağına ve sızıntılarına sebep olacaktır.

Kadanın pis su tesisisatı bağlantısını yapıp klozeti koyacağımız yerde provasınızı yapıyoruz.

Klozetin yerleşimi yaptıktan sonra klozet bağlantı vidalarının yerlerini kurşun kalem ile işaretliyoruz. Ayrıca provasını yaptığımız klozetin yerinde kayma olmaması için etrafınıda kurşun kalem ile çiziyoruz. Asıl montajı yaparken bu çizgilerden yardım alacağız.

Duşakabin Montajı Nasıl Yapılır?

Almış olduğunuz duşakabini paketinden dikkatli bir şekilde zarar vermeden çıkarın. Paket içinden çıkan kitapçığında anlatıldığı şekilde montajını yapın. Montaj işlemi bittikten sonra duşakabinin heryerini su tutarak sızdırmazlık testi yapın. Eğer dışarı su sızdırmıyorsa duşakabin montajını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiniz demektir.

Klozet Montajı Nasıl Yapılır?

Klozet montaj işlemi yapılırken izlenecek sıra çok önemlidir. Montaj esnasında yapılacak en ufak bir hata, klozetin kullanımı sırasında su sızmalarına neden olacaktır.
Klozet montajına başlamadan önce su kesilmelidir. Su kesildikten sonra klozetin ara musluklara bağlı hortumları sökülür. Ardından klozeti yere sabitleyen vidalar sökülerek klozet kaldırılır. Bu sayede sökme işlemi tamamlanmış olur.

Yalıtım Malzemelerinin Montajı

Mekanlarınızın iç yalıtımı için pek çok olanak mevcuttur:
İzolasyon (veya alt) duvar kağıtları, mineral lifli yalıtım levhaları, profil ahşap giydirmesi, ara bölmeleri dolgu elyaftan yapılma ayaklı metal konstrüksiyon ve bağlantı levhaları (alçıpan ve köpük) gibi.

İçeriği paylaş