Nasıl Yapılır?

warning: Creating default object from empty value in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ahşap dolgu macunu nasıl yapılır?

TANIM: Alkid bağlayıcı esaslı sentetik macundur.
ÖZELLİKLERİ: Suya ve deniz şartlarına dayanıklıdır. Kalın uygulamada çatlama yapmaz, uygulaması çok kolaydır. Hızlı kurur.
UYGULAMA ALANI : Deniz taşıtlarının ve inşaatların ahşap ve metal, iç ve dış yüzeylerinde kullanılır.

Çatlak Cam Tamiri Nasıl Yapılır?

Çatlak cam tamiratı, camın fiziki özellikleri nedeniyle oldukça zordur. Buna rağmen bazı yöntemlerle küçük çaptaki çatlakları ve cam çiziklerini tamir edebilirsiniz. Çatlakta oluşan hasar kısa sürede ilerleyerek daha geniş bir yüzeyi kaplayabilir. Bu nedenle çatlağı fark eder etmez önleminizi almalısınız. Küçük çatlakların bakımı büyük çatlaklara nazaran çok daha kolaydır. Unutmayın, çatlak cam yüzeyler tamir edilmiş bile olsa darbelere karşı dayanıklı değildir. Onarma işlemini yaptıktan sonra, objeyi veya yüzeyi çok daha dikkatli bir şekilde muhafaza etmelisiniz.

Küçük çatlakların ve çiziklerin onarılması:
Tamamen kırılmamış, çiziklere ve küçük çatlaklara sahip cam masa, sehpa, duş kabini gibi cam yüzeylerin üzerinde aşağıdaki teknikleri uygulayabilirsiniz.

Ders dolgu nasıl yapılır?

İlk yapmamız gereken iş derz yapacağımız yüzeyi iyice temizlemektir. Unutmayın derz dolgu sadece temiz yüzeye yapılır. Temizlediğimiz yüzey kuruyana kadar bekleyeceğiz. Yüzey kuruduktan sonra derz harcımızı su ile karıştırarak şerbet yapacağız. Yapacağımız şerbetin kıvamını çok koyu tutmamalıyız ,koyu derz şerbeti aralara girmekte zorlanır. Kıvam koyu bir ayran kıvamında olmalıdır. İlk defa derz yapılacaksa biraz daha koyu tutulabilir. Harç çok iyi karıştırılmalıdır ,içerisinde topaklanmalar olmamalıdır. Homojen bir hale gelene dek karıştırılmalıdır.

Asus Laptop Ekran Tamiri ekranı kırıldı nasıl yapılır?

Asus Laptopların görüntü aktarma birimi olan Asus LCD ya da Asus Led sistemleri olarak tasarlanmıştır. Tasarım olarak çok ince ve aynı zamanda hassas olan bu ekranlar bazen en küçük bir darbede ve baskıda kırılabilir ve çoğunlukla çalışamaz duruma gelebilirler. Kırılma çatlama durumunda tamiri mümkün değildir. Yapılması gereken tecrübeli teknik servis elemanları tarafından yenisiyle değiştirilmesidir. Oldukça dikkat gerektiren bir işlem olduğu için mutlaka tecrübeli servis çalışanları tarafından yapılmalıdır.

BANYO HALILARI TEMİZLİĞİ

Banyo Halılarınızı Çamaşır Makinesinde 30 Derecede Yıkayarak Temizleyebilirsiniz. Eğer Bambu lifinden üretilmiş bir banyo halısını çamaşır makinesinde yıkamak isterseniz sadece halıyı çamaşır makinesinin haznesine yerleştirmenizi öneriyoruz, bambu halılar % 70 Su emme özelliğine sahip oldukları için ağırlık yapabildiklerinden makinenizin rahat yıkayabilmesi için bambu halıları tek tek makinede yıkamanızı tavsiye ederiz.

Banyo ve Lavabo Temizliği nasıl yapılır?

Ülkemizde çoğu yerin şebeke suyu kireçlidir. Bu nedenle banyolarımızda özellikle fayanslarda kireç izi kalır. Su ve deterjan ile bu izlerden kurtulmak ise kolay değildir. Böyle bir durumda fayansları elma sirkesi ile ovalamak, kireçten eser bırakmayacaktır. Sirke sayesinde pırıl pırıl bir banyonuz artık hayal olmayacaktır. Ayrıca sirke, deterjan ya da çamaşır suyundan çok daha sağlıklı ve güvenlidir. Alternatif yöntem olarak porçöz ya da kireç çözücüler tavsiye edilmektedir.

Duşakabin Tamiri nasıl yapılır?

Montaj esnasında çekilmesi gereken bir yere silikon çekilmemiş olabilir, ya da iyi silikon ile izole edilmemiş olabilir, açılan kapıların kenarlarındaki conta kısınlarından su kaçırıyor olabilir.

Sorun silikonlardan kaynaklanan bir sızıntıysa, yapmanız gereken eski silikonu yerinden sökmek ve altını iyice kurulamaktır. Islak zemine çekilen silikon tutmaz, kurutmak için saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Eğer contalarınızdan kaçırıyorsa bir çok duşakabin firmalarından gidip contalardan alabilirsiniz ve kendiniz takabilirsiniz. Contalar geçme sistemli olduğundan yerine takmanız sadece bir kaç saniyenizi alacaktır. Silikonları maket bıçağı ile keserek sökebilirsiniz. Kalan ince tabakaları kuru bir bez yardımıyla iyice bastırarak silerseniz kendini atacak ve zemin tertemiz çıkacaktır.

Derz Uygulaması Nasıl Çekilir?

İlk yapmamız gereken iş derz yapacağımız yüzeyi iyice temizlemektir. Unutmayın derz dolgu sadece temiz yüzeye yapılır. Temizlediğimiz yüzey kuruyana kadar bekleyeceğiz. Yüzey kuruduktan sonra derz harcımızı su ile karıştırarak şerbet yapacağız. Yapacağımız şerbetin kıvamını çok koyu tutmamalıyız ,koyu derz şerbeti aralara girmekte zorlanır. Kıvam koyu bir ayran kıvamında olmalıdır. İlk defa derz yapılacaksa biraz daha koyu tutulabilir. Harç çok iyi karıştırılmalıdır ,içerisinde topaklanmalar olmamalıdır. Homojen bir hale gelene dek karıştırılmalıdır.

Yüzme havuzu bakımı nasıl yapılır?

Havuz temizliği atlanmaması gereken önemli bir konudur.Havuzun yosun tutmaması gerekir.Türlü türlü hastalıklardan korunmak için bu makalede anlatılanları uygulamanız şiddetle tavsiye edilir.

- Fiziksel ve kimyasal olarak gerekli şartların sağlanmadığı yüzme havuzlarında sağlık için pek çok risk ortaya çıkar.Bu nedenle yüzme havuzunun günlük, haftalık ve aylık periyotlarla düzenli bakım görmesi gerekir.

Duvara Raf montajı Nasıl Yapılır?

Rafınız nereye takılacak?
İlk önce rafınızı tam olarak nereye monte etmek ve üzerine ne koymak istediğinize karar verin. Bir kitap rafının derinliği, üzerine bitkiler koymak istediğiniz bir rafın derinliğinden farklıdır. Doğru boyutta bir raf alın ve monte etmek istediğiniz yerde duvara dayayarak tutun. Bir su terazisi kullanarak rafı yatay olarak yerleştirin ve alt tarafını duvarın üzerine işaretleyin.

Rutubetli Duvar Nasıl Tamir Edilir?

Kimyasal ve biyolojik anlamda istisnai durumlar dışında zararlı yapılar olan küf ve mantar gibi organizmalar, genel olarak nemli ve rutubetli ortamları severler. Buna göre nemli ve rutubetli bir ortamda bulunan bir insanın akciğer problemleri ve nefes darlığı sorunları çekmesi ne kadar olası bir durum ise bu ortamlarda bulunan cansız malzemeler de bu tarz küflenme gibi problemleri de yaşayabilmektedirler.

Özellikle böyle bir ortama sahip olan yapıyı saran duvarlarda bu durum çok sık gözükür. Yapısal anlamda duvara zarar veren nem ve rutubet etkisinde kalan bir duvarın acil müdahaleye ihtiyacı vardır. Rutubet yapan duvarların bu etkiyi görünür hale getirmesi çok hızlı bir süreç olmakla beraber bu durum müdahale hızını da artırmaktadır.

Duvara düz ekran TV Montajı Nasıl Yapılır?

Dikkat edilecek noktalar:

Duvara delik delmeden önce, delik açmak istediğiniz yerde su ve gaz boruları ya da elektrik kabloları bulunmadığından emin olun. Gizli boruların ya da kabloların yerini tespit etmek için özel elektronik dedektörler mevcuttur.

Gerekli mazemeler: Şerit metre, tornavida, su terazisi ve darbeli matkap.

Duş Teknesi ve Kabin Montajı Nasıl Yapılır?

Duş teknesi ve kabin montajı için ön hazırlık çalışması olarak; kabin monte edilecek olan banyonun seramik ve fayansı ile armatür montajı tamamlanmış olması gerekir. Tekne temizlenmiş ve kabinin monte edileceği bölge yağ,kir ve pisliklerden temizlenmiş olmalıdır. Öz hazırlık çalışmalarını yaptıktan sonra kabin montajına geçilir.

Duş teknesi belirlenen montaj yerine yeteştirilirken, altına gider aparatlarının ölçülerine göre uygun takozlar konulur.

Yalıtım Contası, duş teknesinin altında kalacak şekilde uygulanır.

Kabinin kenar çıtaları, teknenin bitim noktasına dübel ve vida ile kenar çizgisini sıfırlayacak şekilde sabitlenir.

Alt ray bu profillere geçirilerek dış kenara sıfır olacak şekilde yerleştirilir.

Köşelerin kaymamasına dikkat edilerek sabit parçalar, sürgülü kabin kapakları takılır ve üstten profil takılarak montaj tamamlanmış olur.

Fayans ve Kalebodur Dolgusu nasıl yapılır?

Banyo, tuvalet, balkon vs. gibi sıklıkla suya maruz kalan ve yıpratıcı hijyen kimyasalları ile temizlenen kalebodur,fayans,granit,cam mozaik vs.malzemeler arasında dolgu malzemesi olarak kullanılan derz sıklıkla aşınır ve bunun sonucunda siyah renkli kalebodur yapıştırıcısı meydana çıkar.

Bazen de bu dolgu malzemeleri kullanıma bağlı olarak sarabilir. Sararan dolgu malzemesi ise çirkin bir görüntü oluşturur. Eriyerek yok olan dolgu malzemesi ise kötü görüntünün yanısıra fayansın veya kalebodurun altına su sızmasına neden olur.

Bu sızma sonucunda da alt katınızda oturan komşunuz var ise onun banyo ve tuvaletinin yada ıslak zeminin altında bulunan diğer bölümden damlatma yapar. Bu durumdan kurtulmanın en kolay, ekonomik ve orjinal çözümü dolguyu yenilemektir. Dolgu yenilemek sanıldığı kadar zor bir iş değildir.

Fayans Nedir?

Fayans adını İtalya’nın seramikleri ile ünlü olanşehri Faenza’dan almıştır.

Bileşimi
Kil, kaolin, kuvars, feldspat ve kalker gibi maddelerin çeşitli oranlarda karışımından oluşur.

Tarihi
İlk fayans doğu ülkelerinde 7’nci yüzyıldan itibaren bilinmektedir. Bu sır Araplar aracılığıyla Sicilya’ya ve İspanya’ya geçti. Daha sonra bu bölgelerden İtalya ve Fransa doğru ilerleme gösterdi.

Yapılışı
Kil, kaolin, kuvars, feldspat ve kalker benzeri maddeler belirli oranlarda karıştırıkarak özel kalıplarda sıkıştırılır. Sıkıştırılarak şekillendirme işlemi sonrasında 900 °C’nin üzerinde bir sıcaklıkta pişirilir.

Daha sonra sırlama işlemi yapılır. 1100 °C civarında tekrar pişirilir. Bu şekilde bir yüzü sırlı diğer yüzü gözenekli bir yapı elde edilir.

İçeriği paylaş