lavabo

warning: Creating default object from empty value in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Lavabo nasıl açılır?

Bir evde meydana gelebilecek olan en can sıkıcı durumlardan birisi de tıkanan lavabo giderleridir. Birçok kişinin başına gelen bu talihsiz olay, bu yazıyı okuduğunuza göre sizin de başınıza gelmiş demektir.

Öncelikle artık günümüzde teknoloji, çok büyük oranda ilerleme kaydetmiştir. Hayatamızın her alanına giren teknoloji, çeşitli gider borularımıza dahi girmiştir. Şimdi biz, sizlere bu yazımızda evde kendi imkanlarınızla tıkanan lavaboları açabilmeniz için lavabo açma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Lavabo içindeki çatlaklar nasıl giderilir?

Günümüzde başımıza her an gelebilecek bir kondur lavaboyu kırmak veya çatlakmak. O an aklınıza hemen yenisini almak gelir, malum ki yenisini almak demek neredeyse bütün mutfağı değştirmek demektir. Bu nedenle hafif ve çok kolay uygulaman bir yöntemle bu iştemi daha kolay hallede bilirsiniz. Önemli olan nasıl kullanılması ve yapılmasıdır. Eğer ben bu işlerden anlamıyorum diyorsanız en azından bu işlerde uzman olan birilerinden yardımcı olmayı deneyin. Paranızı boşsa harcamayınız israfa lüzüm yok.

Lavabo Bataryası sökülmesi nasıl yapılır

Olabilecek sorun ve tersliklere karşı herhangi bir su baskını veya benzeri bir durum olmaması için önlem olarak bina girişindeki ana vanayı kapatıyoruz.

Şimdi gönül rahatlığı ile batarya musluk değiştirmeye başlayabiliriz öncelikle ara musluğu kapatalım. Musluğun içinde kalan suyu boşaltmak için musluğumuzu açıyoruz. Yinede söküm esnasında bir miktar su yere akacaktır.

Bataryayı sökmeye başlamadan önce ara muslukları kapatıyoruz.

Ara musluğuna bağlı olan spiral fleksi hortumu küçük ingiliz anahtarı veya 13 numaralı anahtar ile açıyoruz.

Musluğu lavaboya sabitleyen somunu 13 numaralı anahtar veya küçük ingiliz anahtarı ile açıyoruz. Somunu çıkardıktan sonra lavobanun altında olan musluğun demir pulunu çıkartıyoruz.

Ayaklı Lavabo nasıl sökülür?

Ayaklı lavabo sökme işi bu işten anlayan deneyimi olanlar tarafından yapılmalıdır. Ayaklı lavabonun sökümü esnasında küçük bir hata ile seramik lavabonun düşerek kırılan parçaları çok keskin olacağından ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilir. Bu sebeple bu tür uygulamarı daha önce yapmadıysanız tecrübeli bir tesisatçıdan yardım isteyiniz.

Öncelikle lavaboya bağlı süzgeci düz tornavida ile sökerek başlıyoruz. Süzgeci çıkardıktan sonra boşta kalan sifonu aşağı doru çekerek lavabodan ayrıyor ve duvarda bulunan pis su bağlantısından da çıkartıyoruz.

Tıkalı Mutfak Gideri Nasıl Açılır?

Mutfak borusu neden çabuk tıkanıyor? Bu sorunuza cevap vermek çok zordur. Neden mi çünkü mutfak gider borularını dikkatli kullananda kullanmayanda müşterimizin borusunda tıkanmalar yaşanmaktadır. Mutfağınızın su tesisatlarını yaptırırken en basit dikkat etmeniz gereken olay iki adet kapalı dirsek yani 90 derece dirseğin ard arda bağlanmamasıdır.

Musluk Tamirinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Musluk tamirinde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri contanızın yumuşaklığıdır. Mutlaka yumuşak conta satın almalısınız.

Musluk tamirinin tekniğini kafanızda oturtamadıysanız ya da tamirle ilgili aklınızda soru işaretleri varsa profesyonel birinden yardım almalısınız.

Musluk tamirinde küçük parçalarla çalışılır. Kullanılan bu küçük parçalar ve vidalar elinizden kayıp düşebilir, kaybolabilir. Bu durumu önlemek için küçük parçaları ve vidaları koyduğunuz belli bir yer edinebilirsiniz.

Tıkanmış Lavabolar Nasıl Açılır?

Tıkanıklık için öncelikle lavabonuzu bir pompa yardımıyla açmayı deneyin. Pompaları nalburdan kolaylıkla edinebilirsiniz. Tıkanıklığı açmak için pompanın ağzını lavabonun deliğine sıkıca bastırarak aşağı yukarı hareketlerle sert bir şekilde pompalama işlemini yapın Lavabonuzun üzerinde bulunan taşma deliğini de biz bezle iyice tıkarsanız pompayı kullanırken boruya su ve hava kaçmasını önlemiş olursunuz. Pompalama esnasında taşma deliğine tıkamış olduğunuz bezi de çıkarın ve musluğu bir dakika kadar akıtın. Bu işlemden sonra lavabonuzun tıkanıklığı açılacaktır.

Lavabo Tamiri Nasıl Yapılır?

Temizliğin bizim için önemli olduğu bir konu da muhakkak banyo temizliğidir. Banyolarımızda oluşabilecek herhangi bir sorunun hızlı bir şekilde çözülmesi gerekmektedir. Çünkü lavabolar, hijyenin en çok olması gerektiği mekanlardır. Farklı mekanlarda da olsa sürekli olarak uğradığımız ve kullandığımız bir yapı olan lavabolarda sorun denince akla ilk olarak lavabo tıkanması gelir.

İçeriği paylaş