granit

warning: Creating default object from empty value in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Granit Tezgah Çizikleri nasıl Tamir Edilir?

Eğer Granit Tezgahinizda cok derecede çizikler varsa ve sizi çok rahatsız ediyorsa bunlardan kurtulmanın 2 yolu vardır.

1. yol bütçeniz uygunsa yenisi ile değiştire bilir daha kaliteli bir granit tezgah alabilirsiniz.

2. yol ise sizin bütçenize çok uygun bir yoldur. Eğer çizikler çok derin ise. Yapı malzemeleri satan marketlerde Granit, Doğal Tas, Mermer uyumlu hamur halinde haşir macunlar bulunmaktadır. Bu Macunları sizin tezgahınızı icin uygun bir renk seçenekleri vardır.

Derz temizliği nasıl Yapılır?

Kararmış, küflenmiş derzlerin temizliği için bir başka yöntem de, diş fırçası ile ovmak. Bunun için püskürtme yapabileceğimiz bir şişeye yarı yarıya ılık su ve çamaşır suyu karıştırıyoruz. Kirli bölgeye püskürtüyor, ardından diş fırçası ile iyice ovuyoruz. İhtiyacımız kadar sıvı püskürtmeye devam edebiliriz.

Fayans Nasıl Parlatılır?

Marketlerde, fayans temizliğinde kullanılabilecek pek çok ürün satılmaktadır. Banyo ve mutfak yüzeylerine uygun sıvı ve krem temizlik malzemelerini sünger yardımıyla uygulayarak fayansları temizlememiz mümkün.

Granit nasıl parlatılır?

Granit tezgahların parlaklığı, büyük oranda üzerindeki cila tabakasına bağlıdır. Dış ortam koşullarına karşı graniti korumak ve kullanım ömrünü uzatmak için uygulanan cila, aynı zamanda estetik bir görünüm vermek için de tercih edilir. Cila işlemi, yüzeyin yıpranma derecesine göre, belirli aralıklarla tekrarlanması gereken bir işlemdir.

Granit yüzeylerdeki lekelerin, özellikle meyve- sebze suyu, salça, kahve, çay gibi renkli gıda maddelerinin neden olduğu lekelerin, kısa süre içerisinde temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde leke taşın gözenekli yapısına işleyerek kalıcı hale gelebilir.

Fayans çizikleri nasıl giderilir?

Fayans zemin ve tezgahlar kolayca çizilebilir ve bütün odanın görüntüsünü bozabilir. Hasar büyükse, birkaç fayansı değiştirebilirsiniz. Ancak çok kötü olmamasına rağmen yine de hoş durmuyorsa, çizilmiş bir fayansı tamir etmek en iyi çözümdür.

İçeriği paylaş