Deri kayış nasıl temizlenir?


Deri bilekliklerin doğru bakımı
Deri, zaman içinde yaşlanan, renk ve parlaklık kaybına ya da kırılgan ve lekeli hale gelebilen doğal bir üründür. Özellikle deri kayışlar ve deri saat kayışları ile güzel deri kayışı birkaç ay sonra değiştirmek istemezsiniz, çünkü bu çirkin veya kırılgandır. Ama benim yüksek kaliteli deri bilekliğime nasıl önem veririm? Gerçek şu ki: Deri kayışı veya deri saat kayışının doğru kullanımı ile deri kayışında çok daha uzun bir zevkiniz var.

Bulaşık Deterjanı Kullanın
Birkaç damla bulaşık deterjanı koyduğunuz su içerisinde saatin kordonunu birkaç dakika ya da birkaç saat bekletmeniz gerekli olabilir. Bu süre tamamen kordon üzerinde bulunan kirin çıkma hızına göre değişiklik göstermektedir.

Bu bekleme işlemini hızlandırmak için yumuşak bir fırça yardımı ile kordonu fırçalayabilirsiniz. Ancak bu işlem ile kordona zarar vermediğinizden emin olunuz.

Sirkeli Su Kullanın
Sirke özellikle deri kordonların temizlenmesinde en sık tercih edilen maddedir. Doğal bir madde olmasından dolayı deri saat kordonuna minimum düzeyde zarar vermektedir.

Bir kap içerisine birkaç damla sirke damlatın ve içerisine ılık su koyun. Bu su içerisine deri kordonu koyunuz ve bir süre bekleyiniz.

Beklemek istemeyenler sirkeli su ile deri kayışlarını silebilirler. Ancak bu aşamada kullandıkları bezlerin tüy bırakmadığından emin olmalılardır.

Tuvalet İspirtosu
Tuvalet ispirtosu da kordonların temizlenmesi için kullanılan alternatif bir yöntemdir. Ancak bu yöntemde kullanılan tuvalet ispirtosunun çok yanıcı özelliğinin olduğu unutulmamalıdır.

Su ve Gerilme
Deri saat kayışları ve ayrıca bilezikler günlük kullanımda oldukça zorlanmaktadır. Her şeyden önce, ciltten gelen ter, deri bilekliği veya deri saat kayışını ağırlaştırır. Terindeki tuzlar deriyi kırılgan yapar. Ayrıca, bakteri bunların içinde (başlangıçta çok küçük ve zar zor görülebilir) çatlaklar barındırır. Son olarak, en azından bir saat grubu kokmaya başlıyor. Deri bileklik hızla bir hijyen faktörü olabilir. Ek olarak, deri, neme (örneğin su) olan yüksek afinitesiyle bilinmemektedir.

Deri bilekliğinizi / kayışınızı duş alarak, ellerinizi yıkayarak, banyo yaparken, stresli aktivitelerinizi hafifleterek ve koruyarak koruyun. Böylece sadece deriyi değil, aynı zamanda kesinlikle daha hijyeniktir.

Uyurken bile terletiriz. Deri kayışınızı / kayışınızı uzun süre tutmak için, (ve ayakkabılar) düzenli olarak kuruyabilmelidir. Yatmadan önce saati al. Genel olarak, saatinizden veya saatinizden sonra bileğinizde takılmamışsanız, deri bilekliğinizin / deri saat kayışınızın ömrü önemli ölçüde uzar. Stil bilincine sahip kadınlar ve erkekler, farklı kıyafetler için farklı saatlere sahipler.

Doğru Deri bakımı
Saat kayışları genellikle düzgün bir yüzeye sahiptir ve kaba deriden daha kolay bakım gerektirir. Bunlar hafif nemli temizlenebilir. Mümkünse, alkali ürünler deriye zarar verebileceğinden sabun kullanmayın. Nemli temizlikten sonra deri yağının kullanılması tavsiye edilir. Bakım ürününü ince bir şekilde uygulayın ve yumuşak bir bezle parlatın. Bu deri üzerinde ince bir koruyucu film oluşturur. Klasik deri yağına alternatif olarak balmumu bazlı deri bakım ürünleri de çok iyi çalışır. Bir yandan, bu hoş olmayan kokuları emer ve hoş kokar. Öte yandan, deriyi yağlar ve önemser. Ama dikkat et. Çok fazla yakalamayın, aksi halde deri nefes alamıyor.

Bu arada, patent deriden yapılmış deri bileklikler özellikle hassastır. Bunlar sadece nemli bir bezle kolayca silinmelidir.

Deri saat kayışları için Hirsch firmasının su geçirmez versiyonları da bulunmaktadır. Bunlar özel olarak emprenye edilmişlerdir ve kauçuk veya doğal lateks alt katmanlarına sahip olabilirler.

Kadife veya nubuk gibi süet pürüzsüz derilerden farklı tutulmalıdır. Açık gözenekli yapısı nedeniyle, deri yağları, el kremleri, vb. Gibi yağlı maddelerle doğrudan temastan kaçınılmalıdır, çünkü bunlar kolayca lekelenir. Geri çekilmiş lekeler çok zor bir şekilde çıkarılabilir. Temizlemeden önce deriyi bir fırçayla hafifçe ovun. Hirsch, deri saat kayışlarınızı yalnızca ılık su akan suyun altında temizlemenizi ve ardından pamuklu bir bezle kurutmanızı önerir. Kurutma hakkında konuşmak: Deriyi, yanan güneşte veya saç kurutma makinesi veya radyatör gibi yardımcı maddelerle kurulamayınız. Bu deriyi çok kuru ve kırılgan yapar.

Saat kolu ne zaman değistirilir?
Deri saat kayışı nihayetinde alt kısımda (cildin üzerinde duran taraf) gözle görülür çatlaklar varsa ve / veya çok iyi kokmaya başlarsa, hijyenik nedenlerle bir değişiklik tavsiye edilir. Ayrıca, deri yırtılmaya başladığı zaman saatinizi kolayca kaybedebilirsiniz. Yeni kordon bandında birkaç avroya daha yatırım yapın. Yüksek kaliteli deri saat kayışları yüksek kaliteli deriden, daha iyi astarlanmış ve aynı zamanda yapıştırılmamış, dikilmiş ve böylece daha iyi ve daha uzun tutulur.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.