Silikon nasıl kurur?


Silikon çekildikten sonra
Silikonunuz varsa, ilk uygulamadan sonra eklemlerde bir şey değiştirmek isteyeceksiniz. Örneğin, maddeyi çok serbest bir şekilde uyguladıysanız, fazla silikonu kurumadan önce çıkarmak istersiniz.

Hızlı davranmalısın. Sadece 15 dakika sonra, dokular artık sert ve suda çözünmez hale geldiğinden, dokunmalar artık mümkün değildir.

Silikonun kurumaya başlaması - nem oranını gözlemleme
Kuruma süresi veya kuruma süresi, tam anlamıyla silikon ile alınmamalıdır. Plastik, enjeksiyon sırasında ıslak değil, yumuşaktır. Kürleme için, sırayla, hava teması gereklidir. Odadaki neme dikkat edin: Yüksek nem, kürlenme sürecini hızlandırır. Çünkü kuru mevsim başında silikon hala suda çözünür. Odada çok sıcak olmadığından emin olun. Islak odadaki sıcaklık, kurutma sırasında asla 20 dereceyi geçmemelidir.

Kuruma zamanı başlangıcı
Kurutma aşamasında asla silikon kullanmamalısınız. Mekanik yükler sadece nem yükleri anlamına gelir. Mekanik yüklerle, hala yumuşak malzeme deforme olabilir. Bu nedenle eklemler sızdırıyor, böylece eklem tekrarlanmalıdır. Bununla birlikte, su ile temas, eklemleri çözer, bu nedenle en baştan tekrar baştan başlamanız gerekir.

Dışarıdan içeriye kürleme
Sadece bir saat sonra, silikonun en dış tabakası sert görünebilir. Silikon içeriden dışarıdan sertleştiğinden sert bir kabukla aldanmayın. Yine de, eklemler mekanik olarak gerilmeli olmamalıdır. Sertleştirilmiş malzemeye su eklenirse, sert kabuk zaten neme dayanabilir.

Silikonun kuruma süresi hakkında temel kural
Silikonlu şerbetinizin sertleşmesinin ne kadar sürdüğünü belirlemek için kuru formül, günde bir milimetre size hizmet edebilir. Uygulamanız gereken kaç milimetre silikon olduğunu belirleyin. Örneğin, üç milimetre kütle uygularsanız, eklemlerin iyileşmesi üç gün sürer. Her zaman silikon için teknik veri sayfasını okuyun. Üretici ayrıca maddenin kuruma süresini de değiştirebilir.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.