Duvardaki çizgiler nasıl gider?


Günümüzde evinin duvarında kalem çizikleri, çay lekeleri, meyve suyu lekesi vb lekeler olmaktadır. Bu lekelerden tek kurtulma sebebi temizlemektir. Doğru bir şekilde lekeleri giderirseniz bir daha başınıza gelmez.

Karbonat İle Kesin Çözüm

Evde haylazlık yapan Çocuklar zaman zaman duvarda kalem lekesi bırakabilir, duvara resim çizme karalama gibi yaramazlıklar Yapabilir. Evde boş vakitlerde duvarlar kırmızı renkli ve kurşun kalem çizimleri üretilebilir. Sizin için bir durum olan karalamalar özel yöntemlerle çıkartılabilir. Çocuklar Kırmızı Kalem ile duvarları karalayabilir bu kurşun kalem izleri duvarda çirkin bir görüntü oluşturabilir.

Bu metodlara göre baktığımızda bu seçenek ele verilir. Karbonat tozu Kurşun kalem lekesi çıkarmak için gerekli bir yöntemdir. Az bilinen bu yöntem duvar yüzeyine de az oranda hasar verir. Duvardan leke Büyük Oranda temizlendiği gibi duvarda Fazla Hasar görmeyerek Etkileri Verimli Bir temizlik islemi Yapılır leke cikar ettik. Bu işlem yapmak için yumuşak ve temiz bezlemeden hafif oranda nemlendirilir. Bir miktar karbonat içeren malzemenin dökülerek duvar kısmı ovulmaya başlanır. Böyle diye duvarda ciddi bir hasar oluşturmadan kurşun kalem lekesi çıkar. Bu metodle nasıl leke izleri çıkar diye düşünmeniz gerek kalmayacak.

Salatalık İle Duvar Lekesine Çözüm

Salatalık duvar lekesi için özel bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Etkili bir yöntem olan salatalık kalem lekesi gidermek için oldukça başarılı sonuçlar. Masrafsız ve kolay bir yöntem olan salatalık duvar kurşun kalem leke oluşumları için sıkça üretilmiş bir işlemdir. Bir tane kedilerin salatalık lekenin hâliydi. Nasıl lekeleri çıkartılır diye düşünenlere bu yöntem çözüm olacak. Saf alkol çerçevesi kurşun kalem leke oluşumları silinebilir. Bir yüz şeffaflık gerektiren bir yöntemdir.

Var olan bu malt ile duvardan leke çıkarılabilir. Alkollü ve lekeli bölgeye sürülür. Bu işlem ile leke büyük oranda çıkar. Bazı alanlarda lekenin ve duvarın acil olarak kurşun kalem lekesi çıkmayabilir. Bu gibi kullanım amonyaklarında leke çıkarılır. Amonyak maddesi az folyo kullanıldığında duvardan, kumaştan ya da halıdan leke çıkar. Bu seçenekle birlikte lekeleri nasıl çıkartacağınızı biliyorsunuz artık.

Duvar Lekesine Özel Çözümler
Leke izleri nasıl çıkardım düşünenlere özel seçenekler sunuyor bu metodlarla leke izleri çıkarmak pratik bir arada dönüşüyor. Bunu yapmak istersiniz. Bu yöntemlere ek olarak özel önlemler de bu sorunla nasıl mücadele edebilirsiniz. Duvardaki izleri bırakmak için bu lekelere uyumlu.

Ayrıca leke izleri özel boya tercihleri ile leke tutmayan boyalar vardır. Bu araçları lekeleri çıkarmanıza yardımcı olur. Ayrıca duvardaki lekeyi için de kullanım kılavuzu. Silgi ile sildikten sonra temiz hafif bir bezin de duvarnızı temizleyebilirsiniz.

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Tükenmez kalem yapılı ve sert bir leke meydana getirir. Evdeki yüzeylerde, tükenmez kalemle tükenmez tükenmez kalem lekesi çıkartılmalıdır. Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar;

- Bunun için alkol kullanımı yapılmalıdır. Alkol temiz beyaz bir havluya az kaynaklar dökülür. Sonrasında havlu yardımı ile leke yavaş yavaş silinir.

- Kabartma tozu ve diş macunu bezi; 1 çay kaşığı kabartma tozunu 1 çay kaşığı diş macunu ile. Bu şeyler direk olarak lekenin üstüne sunulur. Macunun leke üzerinde 2 ila 3 dakika boyunca beklemelidir. Son ortamda temiz bir bez yardımı ile lekenin oluşi düzeyinde şekilde ovmaya giyin. Tükenmez kalem lekesi ve dolma kalem lekesi nasıl çıkarılır.

- Silgi sayfası; silgiler iyi bir çözüm olabilir. Hatta biraz silgiler sadece tükenmez kalem lekesi çıkartmak adına tasarlanmıştır. Ez karşısında duvar gibi yerlerde olan leke izlerini bu silgiler çıkarır. Bu silgilerin içeriğinde polar olmayan çözücüler bulunur. Bundan alınan sert ve gözeneksiz olan kısımdaki leke izi çıkar.

- Güneş kremi sunucusu; tükenmez kalem lekesi nasıl çıkarılırsın güneş kremi lekenin üzerine sıkılır ya da sürülür. Sonrasında leke izi için temiz bir bez alınır. Bez yardımı ile leke izi ovulur ve durulanır.

- Oje çıkarıcı; temiz ve doğal olan aseton leke izi konusunda yardımcıdır. Duvar kağıdı gibi gözeneksiz olan bölgelerdeki leke izi bu ürün ile gider.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.