Bozuk Fermuar nasıl tamir edilir?


Kapattığımız halde açık kalan fermuar tamiri
Tutukluk yapan bir fermuardan şikayetçi iseniz yapmanız gereken işlem basit. El sabunu yada kurşun kalemi fermuarın tutukluk yapan dişlerine sürün. Şimdi fermuarı bir iki kez açıp kapatın. Bakın sorun hal oldu. Fakat sorun bizim ki gibi kapattığınız halde açık kalan fermuar ise ne yapabilirdim. Hİç bir şekilde fermuar dişi kırılmamış, fermuar dişi atlama olayıda yok sadece çekiyorsunuz ve kapanmıyor.

Açık kalan fermuar, kapanmayan fermuar nasıl tamir edilir; aldım penseyi elime , fermuarı kapatmak için kullandığınız fermuar dişlerinin de içinden geçtiği aparatı çok bastırmadan sıktım ve elhamdülillah sorun çözüldü . Artık fermuarımız kapanıyor.


1 Kursun Kalem yöntemi
Açılmayan bozulan fermuarlarınızın çalışması için, Çamaşırları makinaya atmadan önce fermuarlarını kapatın, sıkışan fermuarı kolay açabilmek için de fermuarın dişlerinin üzerine kurşun kalem ucunu gezdirin sonrasında fermuarlar çalışacaktır.

2. Sabun uygulayın.
Eğer grafit çalışmıyorsa, bir kısmını fermuarın üzerine koyun. Sabun, fermuarı temizlemeye yardımcı olan ek bir yağlayıcı görevi görür. Sabunu yağlayıcı olarak kullanmak için:

- Ürünün küçük bir miktarını küçük bir kaba koyun.
- Aynı kaseye az miktarda su koyun.
- Pamuk topunu batırın veya çözeltiye batırın.
- Daha sonra pamuk topunu dişleriniz üzerinde çalıştırın ve solüsyonla örtün.
- Pamuk topunu kenara koyun ve fermuarı dikkatlice hareket ettirmeye çalışın. Belki bu sadece biraz çalışır. Bu durumda, sürgüyü ilk konumuna getirmeniz ve çözene kadar işlemi tekrarlamanız gerekir.

3. Giysiyi yıka ve temizle
Grafit ve sabun işe yaramazsa, giysiyi yıkamalı ve tekrar denemelisiniz. Son olarak, yıkama, fermuarın kapanmasını engelleyebilecek kir, yağ veya diğer kalıntıları giderir. Yıkandıktan sonra daha fazla yağlayıcı kullanmalısınız.
Öğeyi kendiniz de yıkayabilirsiniz. Bu şekilde, gevşek iplikler, kir veya artıklar çıkarılır, bunlar fermuar içinde olabilir.

Fermuarın dişlerinden kalıntıları çıkarın
Kir ve artıkları, fermuarın artık birlikte kalmamasını sağlayabilir. Bu yüzden dişlerinizi temizlemeniz ve fermuarı kapatmanızı engelleyen şeylerden kurtulmanız gerekiyor.
- Sabun ve suyu küçük bir kaseye koyun ve köpüğü oluşana kadar çözeltiyi karıştırın.
- Temiz bir bez parçasını sabun çözeltisine batırın ve dişlerinizin üzerine sürün.
- Taze bir bez alın ve musluk suyu altında tutun.
- Sabun solüsyonunu nemli bezle dişlerden çıkarın.
- Fermuarı normal olarak açmaya ve kapatmaya çalışın

Bilgilendirme:
Sabırlı olun ve sadece ilk yöntemden daha fazlasını deneyin.
Size yakın bir dikiş malzemeleri / kumaş mağazası gidin ve ek yardım isteyin.
Beyaz veya hafif fermuarlarda grafit kullanmayın.
Grafit veya deterjan yoksa, başka bir yağlayıcı da kullanabilirsiniz. Dudak kremi, cam temizleyici, mum mumu veya Vazelin. Bu ürünlerden herhangi birini kullanmadan önce, lekelenmemesi veya zarar görmemesi için göze çarpmayan bir alanda test edin.
Geleneksel bir tutma plakası yerine, sevimli bir anahtar zinciri de kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.