Sigara yanığı tamiri nasıl yapılır

Ev koltuklarında veya araba koltuklarında kaza ile oluşan sigara yanıklarından bu işi yapanlar sayesinde kusursuz bir işlem sonunda kurtulabilirsiniz. Ancak evde kendiniz bu işi yapmak istiyorsanız işte bir kaç öneri.

Koltuktaki sigara yanığı çok küçük ise öncelikle sabunlu bir bez ile külün oluşturduğu siyahlığı temizleyin sabunlu bez ile iyice yanık yeri ovun. ardından jilet ile yanarak sertleşmiş bir plastik gibi olmuş kumaş yerini kazıyın. Sert dokudan kurtulduktan sonra boşluğu doldurma işlemine geldi sıra.

Koltuktaki yanık ile oluşan deliği kapatmak için diş macunu kıvamında özel macunlar mevcut piyasada o şekilde yanık yeri doldurup üzerine koltuğun renginde veya deseninde kumaş boyası temin ederek uygulayabilirsiniz. Bu şekilde koltukların tamamen yüzünü değiştirmekten daha avantajlı olacaktır.

Eğer koltuktaki yanık büyük ise yine önce silin ve makas yardımı ile yanık kumaşları temizleyin boşluk olan bölgeye koltuğunuzun kumaşında veya yakın desende bir kumaşı boşluktan içeri sokun ve alt kısmından görünmeyecek şekilde yapıştırın. Çok kamufule olmayacaktır ancak eskisinden daha iyi bir görüntüye sahip olacaktır.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.