Elektronik kart tamiri nasıl yapılıyor?

Gelişen teknolojiler, üretim ve hizmet alanında daha çok otomasyon ve makine gücü kullanmayı zorunlu kılıyor.

İşletmelerin rekabetin yüksek olduğu piyasa şartlarında var olabilmesi için endüstriyel elektronik teknolojilerini yakından takip etmesi ve iş modeline uygulaması büyük önem taşıyor.

İşletmelerin endüstriyel makine ve sistemlerinde oluşabilecek endüstriyel kart arızasını gidermede arızalı olan endüstriyel kart tamiri yapılmak üzere servise alınıyor.

Servisin ilgili biriminde antistatik bir ortamda arızalı elektronik kartın üzerinde bulunan tüm komponentler gerekli cihazlar ile ölçülüyor ve hızlı bir şekilde arızalı olan malzemeler tespit ediliyor.

Arızası tespit edilen endüstriyel kart tamiri için müşterilere değişmesi gereken parçalar konusunda liste hazırlanıyor ve fiyatı bildiriliyor. Müşteri onayı alındıktan sonra arızalı elektronik kart tamiri için çalışmalar başlıyor.

Tamiri yapılan elektronik kartlar müşteriye kargo vasıtasıyla ya da tamir yapan firmanın araçları ile teslim ediliyor. Onarım yapılan parçalar için elektronik kart tamiri yapan firmalar tarafından belli bir süre garanti de veriliyor.

Aynı şekilde CNC kart tamiri de yapılıyor. Arızalı olan CNC makina elektronik kartı tamir yapacak firmanın servisine geldiği andan itibaren arıza tespit çalışmaları başlıyor.

Arıza bulunduktan sonra onarım masrafı, değişecek parçaların listesi müşterilere bildiriliyor. Müşteriden onay geldiği anda onarım işlemleri başlıyor. Elektronik kart tamiri yapıldıktan sonra kartlar test ediliyor ve sonra müşteriye teslim ediliyor.

Arızalı elektronik kartların tamir aşamasında antistatik ortamda yüksek teknolojiye sahip test ve ölçü sistemleriyle bilgisayar destekli donanımlar kullanılıyor.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.