Yara bandı izi nasıl çıkar?

Yara iyileşene kadar yara bandını çıkarmayınca kurur ve deriden çıkarmak zor olur. Canımızı acıtmadan çıkarmak için üzerine bir kaç damla aseton dökün. Aseton yara bandının deriye yapışmış bölümünü yumuşatacak, bu şekilde fazla acı çekmeden çıkarmış olacaksınız.

Alçıyı hızla ve ağrısız olarak cikart
Yamaları çıkarırken ağrıdan kaçınmanın en hızlı ve en kolay yolu onları hızlı bir şekilde yırtıp atmaktır. Alçıyı hızlı bir pislikle çekin ve küçük olanları fark etmeyecek. En azından, ağrı kısa ömürlüdür, ancak yavaşça ortaya çıktığı zaman genellikle uzun bir süre sıkılaşır ve acı verir. Bu varyant, daha küçük yaralanmalar veya aşı lekeleri için en iyisidir. Daha büyük yamalar için farklı bir yöntem seçmelisiniz.

Saç kurutma makinesi
Isı ile sıvaların uzaklaştırılması daha kolay ve ağrısızdır. Alçıyı yırmadan önce saç kurutma makinesini alın ve yaklaşık 30 saniye ısıtın.

Sıcak banyo sıva erirtir
Sıcak suda daha uzun bir banyo bile sıvaların sıyrılmasını kolaylaştırır. Çocuğunuzu yine de yıkarsanız, banyo zamanının bitiminde aleti fırlatır ve sıvadan hızla ve acı çekmeden çıkar.

Bebek yağı ile yamalar yapın
Prensip olarak, yamalar suda çözünmezler, böylece cilde yapışırlar ve duş alırken, ellerini yıkarken ya da terlediklerinde gitmezler. Bununla birlikte, sıva veya yapıştırıcı yağda çözünürdür. Yağları ve gresleri kullanarak yapışkan yüzeyi yumuşatabilirsiniz. Bu nedenle, ör. Bebek yağını bir süre alçıya sürün ve çocuğunuzun cildinden ağrısız bir şekilde soyun.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.