Ütü Nasıl Tamir edilir

Buharlı ütü istasyonunuz veya buharlı ütü için bir tamir ipucuna ihtiyacınız varsa, bu sizin yerdir. İşte buharlı ütü istasyonları ve buharlı ütülerin en yaygın dokuz problemi. Ayrıca, onarım için pratik ipuçları bulacaksınız. Bir kat görevlisi olarak, buharlı ütü istasyonunuzun kapağını asla açmamalısınız. Hiçbir fikrin olmadığı bir şeyi tamir etmemelisin. Elektrik sisteminde veya iç çalışmalarda bir kusur olduğundan şüpheleniyorsanız, mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Kendi güvenliğiniz için.

1. Buharlı ütü istasyonum neden ısınmıyor?
Soket zaten çalışıyor mu? Sadece başka bir çıkış yap. Görünür hasar için bağlantı kablosunu kontrol edin. Ayrıca, otomatik ütüleme nedeniyle buharlı ütüleme istasyonunun zaten ısıtılmış olması ve Bekleme modunda olması da mümkündür. Cihazı ana şalterden açıp kapatın ve reaksiyonu bekleyin. Boş bir su deposu bile güvenlik adına buharlı ütü istasyonunu kapatabilir. Ayrıca, termostat veya basınç şalterinde bir arıza olabilir. Ancak elektronik aksamdaki arızalar bir uzman tarafından kontrol edilmelidir.

Onarım ipucu:
- Prizi değiştir
- Güç kablosunu hasar açısından görsel olarak kontrol edin
- Açık ve kapalı
- Su deposunu üreticiye göre doldurun
- Termostatı, basınç şalterini ve elektronik kontrolü yapın.

2. Güvenlik kilidi neden açılmıyor?
Güvenlik kilidi olan bir buharlı ütüleme istasyonuna sahipseniz, ünite hala buharlı ütü istasyonları ve buharlı ütü için onarım ipucu iken bu kilidi asla açamazsınız. İnsanlara ciddi yanıkların önlenmesi için bir güvenlik mekanizmasıdır. Buharlı ütü istasyonunuzun baz istasyonu tamamen soğuduktan ve hala açılamıyorsa, ya kapak çok sıkı veya boşa dönüyorsa.

Onarım ipucu:
- Elektrik fişini çekin
- Buharlı ütüleme istasyonunun tamamen soğumasını bekleyin (30 dakika bekleyin)
- Emniyet kilidini açmak için tekrar deneyin
- Aksi takdirde iletişim servisi

3. Buhar, güvenlik contasından neden kaçıyor?
Güvenlik mandalının üzerinde ve çevresinde görünür kir görülebilir mi? Emniyet mandalı sıkılmıyor veya yanlış şekilde yanlış şekilde vidalanıyor mu? Sistemde çok fazla buhar basıncı olsa bile, daha güvenli önlemek için güvenlik kilidi açılır. Arızalı bir termostat veya basınç anahtarı ile çok fazla buhar basıncı oluşur. Daha sonra buharlı ütüleme istasyonu, bir noktada emniyet kilidinin üzerine çok fazla baskı uygulanana kadar sürekli olarak ısıtılır ve bu daha sonra buharı açar ve serbest bırakır. Fakat aynı zamanda emniyet kilidinin arızalı olması ve sürekli açık kalması da mümkündür.

Onarım ipucu:
- Temiz emniyet kilidi ve vida dişi
- Emniyet kilidini vidalayın ve doğru şekilde sıkın
- Termostatı, basınç şalterini ve emniyet kilidini kontrol edin

4. Isıtma süresi neden bu kadar uzun?
Daha yeni buharlı ütüleme istasyonları nispeten hızlı bir şekilde ısınır. Klarstein Speed Iron'da olduğu gibi hızlı ısıtma üniteleri ile 1,5 dak. Buharlı ütü istasyonunuzda bu durum söz konusu değilse, makineniz kötü bir şekilde kireçlenebilir. Buharlı ütü istasyonunuzu kirletin ve tekrar deneyin. Yararlı ipuçları için Kireç Temizleme ve Temizleme sayfasına gidin. Bu sorunu çözmezse, ısıtıcı ya kırılır ya da ısınma süresi her zaman uzun olmuştur. Her durumda, satın almadan önce mükemmel ısınma süresi ile buharlı ütü istasyonunu bulmak için bir test karşılaştırması yapılmalıdır. Hala başka bir sorun olmalı o zaman

Onarım ipucu:
- Kireç temizleme buharlı ütüleme istasyonu
- Isıtıcıyı servis teknisyeni tarafından kontrol ettirin

5. Düşük su ışığı neden sürekli açık?
Belki su tankındaki su kullanılır. Su deposunu üreticinin talimatlarına göre doldurun. Sensördeki kireç tortuları bir aldatmacaya neden olabilir. Buharlı ütü istasyonunuzu temizleyin ve kirletin. Su deposu uygun şekilde doldurulduysa ve buharlı ütü istasyonunuzu kirletmişseniz, sorun çözülmelidir. Düşük su ışığı açık kalırsa, seviye sensörünün arızalı olması muhtemeldir.

Onarım ipucu:
- Su haznesini düzgün doldurun
- Buharlı ütü istasyonu Kireç çözme
- Seviye sensörünü değiştirin

6. Buhar neden dışarı çıkmıyor?
İlk önce soketdeki sızdırmazlık için elektrik fişini kontrol edin. Üniteyi açın ve buharlı ütüleme istasyonunun veya buharlı ütünün tamamen ısınmasına izin verin. Sadece tamamen ısıtıldıktan sonra cihaz buhar nozullarından buharlaşabilir. Ek olarak, ütünün sıcaklığını arttırın ve buhar fonksiyonunu tekrar test edin. Buhar yoksa, sonraki kirişi ve buharlı ütü istasyonunu veya buharlı ütüyü temizlemelisiniz. Her şey uygun şekilde dekalsifiye edilir ve temizlenirse, ancak hala buhar gelmiyorsa, ana istasyondaki ütüyü veya solenoid valfi açma arızalı olabilir.

Onarım ipucu:
- Elektrik fişini takın veya cihazı başka bir sokette test edin
- Buharlı ütü istasyonunu / buharlı ütüyü çalıştırın ve ısıtın
- Ütünün sıcaklığını artırın
- Kireç çözme ve temizleme
- Anahtar ve solenoid valfı servis teknisyeni tarafından kontrol ettirin

7. Buhar neden kapatılamaz?
Ütünün üzerindeki bazı anahtarlar "ON pozisyonda" sabitlenebilir. Daha sonra sürekli bir buhar çıkışı var. Şalter buharlı ütüleme istasyonları ve buharlı ütüler için tamir ucu sabit değilse, demir veya solenoid vanadaki anahtarın bir kusuru vardır.

Onarım ipucu:
- Anahtarın sıkışıp ya da sabit olup olmadığını kontrol edin.
- Şalter ve solenoid valfı kontrol ettirin

8. Neden bu kadar çok su buharı?
Kalabalık bir su deposu bu hatayı tetikleyebilir. İlk önce su deposunu üreticinin talimatlarına göre doldurun. Daha sonra buharlı ütüleme istasyonunu / buharlı ütüyü tamamen ısıtın. Buharla ütü yapmak isterseniz, tabanın minimum sıcaklıkları genellikle gereklidir. Taban plakasının sıcaklığını ve ütüyü tekrar buharla artırın. Eğer hala çok fazla su varsa, servis teknisyeni tarafından kontrol ettirin.

Onarım ipucu:
- Su deposunu üreticiye göre doldurun
- İlk önce buharlı ütü istasyonunu / buharlı ütüyü tamamen ısıtın
- Taban sıcaklığını buhar seviyesine ayarlayın
- Servis teknisyeniyle görüşün

9. Kahverengi su damlaları neden geliyor?
Buharlı ütüleme ünitenizi / buharlı ütüyü distile su ile çalıştırırsanız, bir süre sonra pas oluşabilir. Bunu, beyaz buhar yerine, sadece kirli buhar ve kahverengi su damlalarının demirden çıktığı zaman anlıyorsunuz. Neden bu damıtılmış su ile olur, yoğun kireç giderme ve temizleme sayfalarında okuyabilirsiniz.

Onarım ipucu:
- Buharlı ütü istasyonunu / buharlı ütüyü üreticinin talimatlarına göre kireçten arındırıp temizleyin

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.