Laminat parke`nin altına ne döşenir?

Laminat Parkelerin Uygulanması Esnasında Altına Kullanılacak Malzeme Seçimi, Öncelikle Laminat Parkenin Döşeneceği Zeminin Durumuna Bakılmalıdır.

Eğer Şap Üzerine Laminat Parke Uygulaması Yapılacak Ve Şapta Hafif Bozukluk Varsa, Isı Yalıtım Malzemesi Diye Tabir Edilen 3 V 5mm Kalınlığında Olan İzo1 (Kapron) Kullanılır.

Kapron Laminat Parkenin Altında Zemin Bozukluğunu Giderici Özelliğe Sahip Olmakla Birlikte Aynı Zamanda Isı Ve Ses Yalıtımı Olarak’ta Kullanılır. Eğer Zeminde Eski Sistem Clasik Veya Masif Parke Var İse Kesinlikle Kapron Kullanılamaz. Nedeni İse Kapron’lar Gözenekli (Kapalı Hücre) Olmadıkları İçin Altta Kalan Masif Parkeye Hava Aldırmayarak O Parkenin Zaman İçerisinde Kabarmasına Neden Olacaktır.

Bunun İçin Önerilen Malzeme 2mm Kalınlığında Beyaz Şiltelerdir. Beyaz Şilte Düz Zeminlerde Laminat Parkenin Altına Kullanılan Standart Malzemedir. Kapron’lar İse Genelde Müşterilerin İsteği Doğrultusunda Uygulanır. 5mm Üzerinde Olan 1cm Ve 2 Cm’lik Kapron’lar Sakıncalıdır. Laminat Parkeler Clik Sistem Olduklarından Altına Kullanılacak Malzeme Ne Kadar Kalın Olursa O Kadar Esneme Oranı Fazlalaşır. Laminat Parke Zeminde Esnedikçe Zamanla Kilitlerinde Gıcırtı Başlar Ve Kilitler Birbirini Bırakabilir.

Bu Durumda Laminat Parkeler Garanti Kapsamı Dışına Çıkar.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.