Patlayan fermuar nasıl tamir edilir?

Fermuarlar hayatımızın her anında her yerde var… Evden çıkmaya hazırsınız ama bir de bakıyorsunuz ki çantanızın fermuarı kapanmıyor, ayakkabınızın fermuarı tutukluk yapıyor, belki pantolonunuzun fermuarı patladı yada makyaj çantanızın fermuarını çekemiyorsunuz... Bu ihtimaller çoğaltılabilir. Böylesi durumlarda ne yapmanız gerektiğini basit bir iki yöntemle anlatalım

Eğer tutukluk yapan bir fermuardan şikayetçi iseniz yapmanız gereken işlem basit. El sabunu yada kurşun kalemi fermuarın tutukluk yapan dişlerine sürün. Şimdi fermuarı bir iki kez açıp kapatın. Bakın sorun halloldu.

Geçici olarak kemeri takarak eve geldik. Neler yapabilirim, fermuarı nasıl tamir edebilirim diye şöyle biraz fermuarı inceleyerek düşündüm; eğer tutukluk yapan bir fermuardan şikayetçi iseniz yapmanız gereken işlem basit. El sabunu yada kurşun kalemi fermuarın tutukluk yapan dişlerine sürün. Şimdi fermuarı bir iki kez açıp kapatın. Bakın sorun halloldu. Fakat sorun bizim ki gibi kapattığınız halde açık kalan fermuar ise ne yapabilirdim. Hİç bir şekilde fermuar dişi kırılmamış, fermuar dişi atlama olayıda yok sadece çekiyorsunuz ve kapanmıyor.

Ya kapatmaya çalıştığınızda ısrarla açık kalan fermuarlar için ne yapmalı o zaman da iki yöntem denemeniz lazım. ilki fermuarı açık konuma getirip iyice ayırın (gücünüzü denemeyin sadece biraz zorlayın). İkinci yöntem ise bir pense yardımı ile fermuar halkasının iki yanında bulunan ve içinden fermuar dişlilerinin geçtiği kısımları biraz sıkın.

Açık kalan fermuar, kapanmayan fermuar nasıl tamir edilir; aldım penseyi elime , fermuarı kapatmak için kullandığınız fermuar dişlerinin de içinden geçtiği aparatı çok bastırmadan sıktım ve elhamdülillah sorun çözüldü . Artık fermuarımız kapanıyor. Aklınızda bulunsun

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.