Fayans Döşemek Nasıl Yapılır?

Adım 1: Zeminler ve duvarlar hiçbir zaman yüzde yüz seviyesinde değildir. Bu yüzden ilk önce başa çıkmalısın. Fayanslar, sadece bir ölçüm noktası olarak bu zamana hizmet eder. Düz bir çıta, ikinci sıra için ruh düzeyi ve çelik çivilerle destek olarak duvara yapıştırılır.

Adım 2: Harç mala ile kısımlar halinde eklenir. Kombine pürüzsüzlük ve çentikli mala, ilgili aletlerin satın alınmasını sağlar. Harç tabakası, bir metrelik bir mesafe boyunca ince ve eşit bir şekilde uygulanır ve eşit olarak dağıtılır.

Adım 3: İlk karo yükselticiye yerleştirilir ve duvara bastırılır. Diş spatula ile oluşturulan karıklarla, trombositler güvenli tutuş bulurlar.

Adım 4: Tiler Cadı bu kaynak olarak adlandırılır. Gerdirilmiş kauçuk kordon, işlenen sıranın tam üst kenarını gösterir ve böylece düz bir kenar boyunca döşenmesini sağlar.

Adım 5: Tam uygulama miktarı, spatula veya mala diş boyutuna bağlıdır. Kiremit çaprazları düzgün bir derz genişliği sağlar. Fayans sırasına hızlıca sıralı harç yatağına basın.

Adım 6: Bir sonraki harç işi için alan ölçülür ve işaretlenir. Bir metreden fazla bir süre ön işleme tabi tutulmamalıdır, aksi takdirde harç çok fazla kurur. Resimler, desenler ve süs eşyaları için, döşeme yapmadan önce bir plan çizilmelidir.

Adım 7: Duvar yüzeyi döşenirse, ayar çubuğu eski haline gelmiştir. Yapıştırma harcı şimdi zemindeki serbest kenar sertleştiricilere yerleştirilir ve uyarlanmış karolar kullanılır.

Adım 8: Derzlemeye başlamadan önce, fazla fayans yapıştırıcısını derzlerden ayırın. Tutkal kürleri kurmadan önce hızlı hareket etmek demektir. Daha sonra yapıştırıcı sert ise, derzler bir lastik eklemi olan derz ile eşit olarak doldurulur.

Adım 9: Son olarak, kiremitli yüzeyi çok fazla su ile temizleyin. Eklemleri tekrar yıkadığınızdan emin olun. Daha sonra kuru bir bezle cilalanır. Bitti!

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.