Beyaz Koltuklara Ne Renk Duvar Boyası Gider?

Beyaz koltuklarınızın modern ve ferah görünüşünü doğru duvar rengi ile tamamlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Birkaç küçük ipucu ile kendi zevkinizi birleştirerek, salonunuza uygun bir duvar rengi seçebilirsiniz. Beyaz koltuklar için duvar rengi seçerken, mobilyaları gölgede bırakmayacak bir renk tonu tercih etmeye çalışmalısınız. Beyaz, bej, griye çalan bej, açık gri, fazla bağırmayan bir altın sarısı, açık kahve, grimsi mavi veya yine griye çalan yeşil renkler beyaz koltuklara yakışacak duvar renkleridir.

Canlı tonda ana renkleri, parlak pastel tonları veya çok koyu renkleri duvarlarda kullanmak, beyaz koltuklarınızdan daha çok duvarlarınızın öne çıkmasına ve koltukların geri planda kalmasına neden olabilir. Koltuklarınızı yok saymayacak bir kontrast yaratmak için şarap rengi, ametist rengi, çini mavisi ya da boz kahverengi tonları deneyebilirsiniz. Koyu renkteki duvarlara beyazın hakim olduğu bir tablo veya aksesuar asarak, duvarlarla koltukların bütünleşmesini sağlayabilirsiniz.

Mavi ya da yeşilin uçuk, pastel bir tonu ile salona daha havalı ve ferah bir görünüm kazandırmanız mümkün olabilir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken, her iki renkte de doğru tonu yakalamanın sanıldığından daha zor olabileceğidir. Renk paletinde göze hoş gelen bir renk duvara uygulandığında farklılaşabilir. İçinizi baymayacak ve salonu çocuk odası gibi göstermeyecek doğru tondaki mavi ya da yeşili bulmak için ilk önce duvarın bir bölümünde deneme yapabilirsiniz. Duvarda görmek istediğiniz renkte bir obje ya da resim bulabilirseniz, bunu boya firmasına götürerek, aklınızdaki rengin iyice anlaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Duvar ve koltuk renginin ardından duvar rengine uyumlu bir halı ve koltuk renginde perdelerle dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Beyaz koltuklar canlı renkte aksesuarlarla ve koyu renk ahşapla tamamlanırsa, salonda sıcak bir hava oluşacaktır. Yine de beyaz koltukların modern, minimalist havasını söndürmemek için genel olarak beyaz mobilyalı salonlarda çok fazla aksesuar ve desen kullanılmaması tavsiye edilir.

Beyaz koltuklarla hemen her rengin eşleşe bilmesi büyük bir avantajdır ancak öte yandan karar vermeyi zorlaştırdığından bir dezavantaja dönüşebilir. Renklerle aranızın iyi olup olmaması karar aşamasında etkili olacaktır. Renkli bir duvar zamanla size sıkıcı gelecekse, mor ya da kırmızı gibi cesur renklerden uzak durmak isteyebilirsiniz.

Beyaz koltuklarla desenli duvar kağıtları kullanarak salonda ilginç tasarımlar yapılabilir. Karşınıza çıkacak pek çok seçenek arasından odanın büyüklüğüne ve ne kadar ışık aldığına bakarak karar verebilirsiniz. Desenli duvar kağıdını tüm salona değil de tek bir duvara, örneğin televizyon arkasına ya da yemek masası duvarına uygulayabilirsiniz. Böylece salon desene boğulmamış olur.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.