PVC kapı kolu nasıl takılır?

Pvc pencere kollarının bozulması gibi durumlarda en kolay yol pencere kolunu değiştirmektir. Bu işlem için gereken malzemeler de basit tamir malzemeleri olacaktır. Alacağınız yeni bir kolun yanı sıra yıldız tornavida, uygun vidalar da ihtiyaç duyacağınız aletler arasındadır. Öncelikle pencere kolu kontrol edilerek sorunun tam olarak ne olduğu anlaşılır. Genellikle kilidi bozulan ve menteşeleri gevşeyen bir kol kullanılamaz hale gelir.

Kolun sökülerek yerine yenisi monte edilmesi işlemi için öncelikle kolun pencereye sabitlenmiş gövde kısmının vidaları sökülür. Alınan yeni kolun bu gövdenin söküldüğü yere tam olarak oturup oturmadığı kontrol edilir. Kol eğer tam oturuyorsa sağa sola döndürülerek kilidinin de kontrol edilebildiğini kontrol etmek gerekir.

Kilit eğer tam olarak döndürülüyor sa kolun montajı yapılabilir. Pvc kolun gövdesinin üzerindeki vida yuvalarının pencerenin üzerindeki deliklerle üstüste getirilerek vidalanması yapılır. Son olarak pencere kolu deneme amaçlı açılıp kapanırsa işlem hallolmuş demektir.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.