Anten Kablosu Duvarı delmeden içeriye nasıl geçirilir?

strict warning: Only variables should be passed by reference in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/book/book.module on line 559.

Uydu Kabloları günümüzde en ihtiyaç olan elementlerden birisidir. Dışarıdan kabloyu içeri almak için duvara delmeden asla içeri alamazsınız. Eninde sonunda Delmeniz gerekiyor. Peki Delmek istediğiniz Duvar mı yoksa Kapı kenarları mı yoksa Pencere kenarları mı? Sizleri sunu önere bilirim.

Eger Balkon Kapısı yada Pencereler PVC (Plastik) yada Tahtadan ise en alt sag yada sol tarafından dele bilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken şey o Kablonun yada Uydu anteninin hep orada kalmasından emin olmalısınız. Planınızı önce yapınız. Televizyonunuz nere olaca Uydu anteninin en iyi nereden çeke bileceğini bilin. Kablonun ne kadar LNB ye Yakin ise o kadar iyi kaliteli bir TV izleyebilirsiniz.

Gelelim Planlamadan sonra yapılmalık istenen şeyleri, Kapınızı Duvarla birlesen yerden 6 yada 8 mm Duvar delicisi ile dele bilirsiniz( kablonun özelliklerine göre degisebilir) . Matkap bu konuda izleri iyi yardımcı olacaktır. Deldikten sonra LAN Kablosunu uydu alıcısına bağlayın. İlk denemede çok aşırı derecede Kapıyı yada Duvara zarar verdiyseniz yada açtığınız delik çok kalın ise boşluklara uyumlu Duvar pencere Silikonu ile Tekrar kapatabilir. Üzerinde boyayabilirsiniz.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.