Yerden ısıtmada hangi tür şilte kullanılmalı?

strict warning: Only variables should be passed by reference in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/book/book.module on line 559.

Yerden ısıtmalı zeminlerin üstünede parke yada Laminant döşeme yapabilirsiniz. önemli olan uygun şilteyi kullanmanız. Yerden ısıtma sistemi neyle çalışıyor bu önemlidir. 1. olarak su ile çalısan ve elektrik olarak çalışan yerden ısıtma sistemleri vardır.

Su ile çalışan sistemlerde hiç bir sorun olmadığı gibi daha uygundur. Elektrikli sistemle çalışanlar için bu o kadar kolay değidir. Bu çok hassas bir sorundur. Allah muhavaza en ufak bir elektrik sorununda evinizdd yangın cıkması cok muhtemeldir. Tavsiyem sizlere Parke elektrik ile çalışan yerden ısıtmalı zeminlere döşeme yapılmaması.

Gelelim bize gerekli mazemeler. 6-9 mm kalınlığındaki Laminanlar için 2,2 mm şilte uyungur. Şilte dokunduğunuzda cok yumuşak olmamalıdır sert olmalıdır. 9-20 mm olan Parkelerde 1,5 mm olan ve üstünde Aluminyum folye olan Şilteler kullanılır.

Dikkat etmeniz gerekem bir husuda Gerçek Parkelerde hangi ağaç türünün yerden ısıtma sistemine uygun olmasıdır. örneğin Gürgen ağacı ve armut ağacı bunun için uyugun değidir, sebebi ise gürgen ağacı ısıyı kendisini topladığından yüzeyi volumesi değistirir. Laminanlarda böyle bir soeun yoktur.


Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.