Banyo ve Lavabo Temizliği nasıl yapılır?

strict warning: Only variables should be passed by reference in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/book/book.module on line 559.

Ülkemizde çoğu yerin şebeke suyu kireçlidir. Bu nedenle banyolarımızda özellikle fayanslarda kireç izi kalır. Su ve deterjan ile bu izlerden kurtulmak ise kolay değildir. Böyle bir durumda fayansları elma sirkesi ile ovalamak, kireçten eser bırakmayacaktır. Sirke sayesinde pırıl pırıl bir banyonuz artık hayal olmayacaktır. Ayrıca sirke, deterjan ya da çamaşır suyundan çok daha sağlıklı ve güvenlidir. Alternatif yöntem olarak porçöz ya da kireç çözücüler tavsiye edilmektedir.

Bir de fayansların derzlerinde oluşan siyah lekelerin temizlenmesi zordur. Bunun için ise üretilen derz kalemleri mevcuttur. Bu kalemler sayesinde siyah olan derzlerin temizliği yapılarak eski, beyaz görünümüne kavuşabilir. Alternatif yöntem olarak yağlı boya ve tiner ile de siyah derzlerinizi ince bir fırça yardımıyla boyamayı deneyebilirsiniz. Sulu boya fırçaları bu iş için ideal olabilir.

Mutfak ve banyodaki lavabolarınızın temizliği için kullanılabilecek hem de mastafsız bir çözüm mevcuttur. İçtiğiniz kahvelerin fincanında kalan telveleri atmayıp temizlik işinde kullanabilirsiniz. Kahve telvelerini mutfak veya banyonuzdaki lavaboya dökün, bol su akıtın, kokuların ve su borusuna yığılan yağların kaybolduğunu göreceksiniz. Ayrıca tıkanmış lababoları açmak için lastik pompalarla dakikalarca uğraşmayın. Kaynar sodalı su, tıkalı delikten dökülürse tıkalı yer hemen açılacaktır.

BANYO HALILARI TEMİZLİĞİ: Banyo Halılarınızı Çamaşır Makinesinde 30 Derecede Yıkayarak Temizleyebilirsiniz. Eğer Bambu lifinden üretilmiş bir banyo halısını çamaşır makinesinde yıkamak isterseniz sadece halıyı çamaşır makinesinin haznesine yerleştirmenizi öneriyoruz, bambu halılar % 70 Su emme özelliğine sahip oldukları için ağırlık yapabildiklerinden makinenizin rahat yıkayabilmesi için bambu halıları tek tek makinede yıkamanızı tavsiye ederiz.

TUVALET FIRÇASI TEMİZLİĞİ ; Tuvalet Fırçanız Mikroplarla En Çok Temas Halinde Olan Bir Ürün olduğu için Temizliğinde Muhakkak Çamaşır Suyu Gibi Mikrop Öldürücü Detarjanlar Kullanmanızı Tavsiye Ederiz. Tuvalet Fırçanızı Senede 2 Kere Değiştirmenizde Fayda Vardır. Tuvalet Fırçasını Temizlerken Bir Kabın İçersinde , 10-15 Dakika Çamaşır Suyu Gibi Bir Su Haznesinde Bekletiniz.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.