Lavabo içindeki çatlaklar nasıl giderilir?

Günümüzde başımıza her an gelebilecek bir kondur lavaboyu kırmak veya çatlakmak. O an aklınıza hemen yenisini almak gelir, malum ki yenisini almak demek neredeyse bütün mutfağı değştirmek demektir. Bu nedenle hafif ve çok kolay uygulaman bir yöntemle bu iştemi daha kolay hallede bilirsiniz. Önemli olan nasıl kullanılması ve yapılmasıdır. Eğer ben bu işlerden anlamıyorum diyorsanız en azından bu işlerde uzman olan birilerinden yardımcı olmayı deneyin. Paranızı boşsa harcamayınız israfa lüzüm yok.

Piyasada satılan iki komponentli mermer-taş yapıştırıcısı, halk arasındaki adı ile akemi ile yapıştırmak.

Lavabo tamamen çıkarıldıktan sonra mümkün olduğu kadar tezgahtaki ve lavabodaki yapıştırıcı kalıntıları temizlenir. Yüzeyin temiz ve kuru olması sağlanır. Akemi iki karışımlı çok hızlı kuruyan bir yapıştırıcıdır. İhtiyacınız kadar yapıştırıcıyı küçük bir kabın içinde hazırlayın. Küçük kutudaki sertleştiriciden nohut büyüklüğünde, büyük kutudaki yapıştırıcıdan ise yaklaşık bir çorba kaşığı oranında yapıştıracağınız yüzeyin büyüklüğüne göre yapıştırıcıyı çok hızlı bir şekilde karıştırarak hemen yapıştırılacak yüzeylere iki taraflı sürün. Kuruma işlemi1-2 dakikada başlayacağından hemen yapıştırmak gerekir. Tam kuruma olana kadar yaklaşık yarım saat lavabonun altına geçici bir destek koymak gerekir. Tam kuruma yaklaşık yarım saat sonra gerçekleşir.

Mermer taş yapıştırıcısı lavabo yapıştırmada çok yaygın olarak kullanılan bir yapıştırıcıdır. Ancak suya karşı dayanı mı azdır. Zamanla su yapıştırıcıyı toz haline getirir. Bunu engellemek için yapıştırıcı kuruduktan sonra su ile temas edebilecek yerlere silikon sürülmelidir.

Genel amaçlı montaj yapıştırıcısı ile yapıştırmak mümkün.

Lavabo veya banyodaki delikten ve delikten kurtulmak için iki farklı zımpara kağıdı (kaba ve ince) elde edersiniz. Kaba zımpara kağıdı ile başlayın. İnce zımpara kağıdını, yalnızca arızalı yerlere herhangi bir direnç hissetmiyorsanız kullanın.

Sonra ince zımpara geliyor. Hatta "delik lavabo tekrar parlar edin., Tüm izleri ortadan kaldırılmıştır wegschmirgeln edilebilir. Sabır ve parmakların biraz güç gerektirir. Gerekli Bu aynı zamanda zaman bağlıdır. Bir delik yaklaşık 3 x ihtiyaç 5 patlatıcılar ortadan kaldırmak için 30 dakika.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.