Plazma televizyonun çizikleri nasıl giderilir?

1- TV'nizin garantisine başvurun. Kaza çizikler kaplı olabilir. Bu uzmanlar ücretsiz televizyon tamir olabilir bir olasılık var demektir gibi ilk olarak bu seçeneği kontrol dışarı değer. Ev sigorta poliçesi inceleyin. Sen kaza sonucu hasar için bir iddiada mümkün olabilir.

2- Bir çizik tamir ekran temizleme seti satın alın. Sıfırdan doldurmak ve daha az belirgin hale getirmek içinkiti kullanın. Talimatları dikkatle izleyin. Çevrimiçi ya da elektronik mağazalarında kitleri satın alabilirsiniz. Farklı çizik kitleri, örneğin, LCD, plazma ve CRT ekranlar farklı türleri için satılmaktadır. Markalar, Novus Plastik Lehçe, ya Displex Scratch Pro bulunmaktadır .

3 - Seyreltilmiş izopropil alkol yumuşak bir bez batırın ve bunu temizlemek için sıfırdan üzerine hafifçe silin . Bir pamuk tomurcuk ucunda vazelin ile dikkatlice sıfırdan doldurun. Herhangi bir jöle artıklarını temizlemek için tekrar alkol ile çizik etrafında temizleyin . Bu sıfırdan görünümünü azaltır ama hafif bir bulanıklık bırakabilir. Bu yöntem kalıcı ekranda parlama önleyici kaplama kaldırır. Ayrıca geçici bir yöntem ve daha sonra tekrar edilmesi gerekebilir .

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.