En güzel boya badana teknikleri

strict warning: Only variables should be passed by reference in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/book/book.module on line 559.

Eviniz için kullanılabilecek çeşitli boyama teknikleri var ve biz aşağıda beğendiklerimizden bir kaçını ön plana çıkardık! Umuyoruz ki boyama projeniz için ilham kaynağı olurlar!

Başlangıç İpucu: Eğer ilk defa boya yapacaksanız kendinize güveninizi sağlamak için kolay bir işle başlayın (küçük bir oda ve ya basit bir duvar gibi).

Donuklaştırma ve Yıkama ile Kırık Renk Boyama Teknikleri

Kırık renk boyaması benekli ya da pürüzlü bir efekt yaratmak için farklı bir ana kat üzerine bir ve ya daha fazla rengin kırık katmanlar üzerine uygulanmasını kapsar. Bu tekniğin katı renkli bir fon üzerine uygulanmış donuklaştırmayı ve yıkamayı da kapsıyor olmasını umuyorsunuzdur.

Sünger Boyama Tekniği

Bu hızlı ve basit teknik katı bazlı boya rengiyle başlar. Ana kat kuruduğunda ıslak bir süngerle, benekli bir görünüm yaratmak için en üste donuklaştırma ve ya yıkama uygulanır. Eğer ek donuklaştırma ve yıkama katmanları eklemeye karar verirseniz bir sonraki aşamayı uygulamadan önce ilk yaptığınızın tamamıyla kuru olduğundan emin olun.

Başlangıç İpucu: Ton üzerine ton ipek efekti için aynı renk ailesindeki bej ve grinin ya da farklı renklerin nötr tonlarını kullanın.

Sünger boyaması yaparken, daha çeşitli ve enteresan çalışmalar ortaya çıkarmak için sentetik ev işi bir süngerin yerine her daim doğal deniz süngeri kullanın.

Eski Elbise ile Boyama ve Elbise Rulosu

Bu boyama tekniği duvarlara ilgi çekici bir efekt verir. Katı renkli bir ana tabakayla başlayın ve kurumasını bekleyin. Elbiseyi yuvarlamaya başlamak için, elbiseyi değişken sıkılıkta sosis şekline getirin. Bu ruloyu hafifçe donuk renge batırın ve yuvarlayaraktan ana kat üzerine uygulayın.

Başlangıç İpucu: Farklı tür kumaşlar farklı efektler yaratacaktır. Popüler malzemeler keten,lake ve çuval bezi.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.