Tablet Açılmıyor ne yapmalıyım?

strict warning: Only variables should be passed by reference in /home/tamir/domains/kolaytamir.com/private_html/modules/book/book.module on line 559.

Günümüzde vazgeçilmezler arasında olan Tabletler her gecen gün güzel ülkemiz Türkiye`de bir çok Yabancı markalar evlerimizde yer almaktadır.

Tabletlerin özelliklerinden çok nerede ucuz bir tablet var onu araştırıyoruz en azından bir WiFisi olsun diye diğer özellikleri hiç bakmadan satın alıyoruz. Markalasmıs bu dünyada her önümüze gelen Tableti almak zorunda değiliz.

Alınan Tabletler bilindiği gibi 4-5 ay normal bir sürede normal bir şekilde calısır ve hiç bir sorun yokmuş gibi olur. Oysa ki Tabletler bir kullanımlık birseyler değildir. Ucuz markası olmayan tabletleri alıp ertesi gün bozulup çöpe atılması size özel bilgilerinizi davetsiz misafirlere ziyafet vermektesiniz.

Gelelim Konu baslıgımıza Tablet acılmıyorsa ne yapmalıya? Bu anlatacaklarım her marka da her işletimde farklı olabilir.

1. Öncelikle bataryanızın dam dolu olduğuna emin olun,

2. Tabletinizin reset tuşuna basıp bırakın,

3. Donanımsal olarak arızalanmadıysa, tablet üreticinizin internet sitesine gidin, tabletinizin modelini bulun mutlaka kurtarma dosyaları verilmiştir. Tablet üreticinizin internet sitesinden cihazınıza ait rom yada firmware dosyalarını indirin. İndirdiğiniz dosyalarda adım adım resimli anlatım mevcuttur. Genelde pdf dosyası olarak eklerler. PDF dosyasındaki kurulum talimatlarını sırasıyla yaparak kablo yardımıyla cihazı bilgisayara bağlayıp orginal ayarlarına yada güncelleme işlemini tamamlayın cihazınız açılacaktır.

Bu işlemlerden sonra sorun devam ederse; cihazı teknik servisimize göndermeniz gerekebilir.

Yorumlar

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.